Vlhký Churchillův sen v konvoji svobody získával obrysy

11.05.2024

Sobota. Dnes nikam a nic nemusím. Den, kdy se Petroušek zdržuje dopoledne někde. Na melouchu, u bratra na kafi, v lese na houbách… Někde. Má instrukce, kde má svačinu, většinou mu ji nechystám do krabičky jako ve všední do práce. Pak mám volno. Probouzím se. Cítím očénka. Levé zas trošku nateklé. Ale už vidím. Oči svědí. Promašťuji. Natírám gelovou molekulární léčbou.

11.5. Dvě jedničky. Andělská čísla. Dvě jedničky znamenají uspořádání rovnováhy mezi duchovnem a materiálnem.

Kočky venku. Včera a dnes měly konzervový den. Petroušek je tu. V rukou pytlík s krásnými hliněnými bramborami. V pytlíku růžové hovězí.

- To je vepřové, ne?

- To je irské. Pro kočky.

- Aha. Takové světlé!

Pro nás krůtí prsa.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-11-na-koprivy-a-na-smrkove-vyhonky

Vylézám. Jdu na smrkové výhonky a vršky kopřiv. Ještě ani ne týden, kopřivy končí. V zahradě potkávám kočky. Špačci si už brousí zobáky na naše dva stromy třešní. Obě kočky přikrčené při hlasitém přeletu pánů třešní nad jejich hlavami. Žofie – kočka výšková. Brousí si drápky v koruně. Seskakuje. Jako náhodou majzne Mourka po hlavě. Ten si nechá všechno líbit. Rád se s ní kočkuje.

Ještě na chvíli si jdu lehnout. Petroušek venku dobývá pod smrky nálety. Je čas hodit mu do korýtka. Stihla jsem polévku hliněné brambory jsem krásně očistila kartáčkem. Uvařila na páře. Na pekáči z nich vytvořila brambory – jak by řekl Xaver: amerického typu. Musím se smát, když řekne chlebíček obloženého typu. :-)

Obědváme. Pozdě. Ale dobře. Dnes celý den dávám očím odpočinout. Pozítří mi z víček vypářou stehy. Takže pozor.

Na FB prohlížím obrázky z minulých let z dnešního dne:

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-11-micinka-2019

Naše první nádherná chundelatá Micicindička. Zmizela náhle. Podzimní dne. Nepřišla. Pořídili jsme si ze dvora od koček mé sestry další. Zrzečku.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-11-mourek-a-zrzecka-11-5-2021

Mourek se tu začal potulovat hned v ten podzim, kdy jsme si přivezli Zrzečku. Plížil se pod okny. Přikrčený vypadal jak krokodýl. S rezatým kotětem na rukou jsem ho strnadila pryč. Jenže přišlo jaro dvacet jedna. Kočičí štramák k nám začal brousit za Zrzečkou. Ta nakonec dala koťátka zrzavá a flekatá jak telátka. Ale Mourek tu zůstal. Dokonce se tu porval u území. Měl zraněné oko. Odvezli jsme ho k veterináři. Tehdy jsme s Petrouškem odjeli na prodloužený víkend do Špindlu. Linda se snachou se o něj staraly. Až když jsem se vrátila, Mourečkovi se očičko zázračně vyléčilo. Veterinář povídal, že se mu vrátila v mé osobě jistota. Nechali jsme je se Zrzečkou v jeden den vykastrovat. Sousedka nám je pomohla v autě odvézt a přivézt. Pak se Mourek probojoval do domu. Od té doby je náš.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-11-zrzecka-11-5-2022/1634752146

Zrzinka ještě před dvěma lety… Loni sedmého března záhadně zmizela jak Micinka.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-11-kavova-spolecnost-v-dd-r-2014

Vidím kávovou společnost z DD. Scházela se na konci chodby. Všechny paní poznávám. Vzpomínám. Byla tam uvaděčka z Klicperova divadla. Pozvolna ztratila řeč. Pak už nosila v náručí jen plyšové zvířátko. Paní Brzková – cukrářka od nás. Její manžel řídil v mém dětství autobus. Mamka mě na nádraží nasadila do autobusu, on měl z úkol dohlédnout, abych v Nouzově u babičky u hospody vystoupila. Nosívala jsem bílou čepici s velikánkou bambulí. Někdy mě za ni chytil a zatřásl. Pak paní, jejíž maminka umřela ještě před ročním stěhováním do hradeckého Grand parku. Paní, která vyprávěla, jak v mládí na kole svážela po kraji vejce, mléko, máslo.

- Jak jste to svážela v létě?

- Přivstala jsem si. Než vyšlo slunce už jsem byla doma.

Pod obrázkem čtu:

To bývalo fajn. Na konci chodby se scházela kávová společnost. Kavárničku někdy přenesli tam. Jinak se konala s dortíky v útulné klubovničce. Tady se jen servírovala káva a nějaká dobrota, co dostali ke svačině. Z druhé strany je zalitý obrázek rozdávání dortíků z krabice. Z obrázku zbyla jen Janinka a maminka. Všichni už jsou ve světle. Dostávala jsem fotečky zalité ve fólii. Tady pod andílkem je napsáno hezké Vánoce 2014. Lidé chodili, mluvili, pracovalo se tam s nimi. Ptala jsem se jich, co dělali v životě... Myslím, že tu ještě byla ředitelkou paní. To tu ještě fungovalo. Lidské vztahy, jedna pečovatelka na osm lidí, mohla i s nimi odpoledne sednout, házet balonem, hrát člověče... Tenhle ředitel to dovedl zu grunt. Sedí se na ledové chodbě označené Jídelna. Svítí na ně umělé osvětlení. Tady je hezky vidět, jak si lidé našli světlo, sluníčko, výhled do zahrady. Dnes? Hanba mluvit.

Ach, poslouchám video s mamkou. Ztratili jí jediné brýle. Má jich tam asi dvacet cizích z celého patra. V době kovidu jsem trnula, aby jí dobrovolníci neztratili zuby. To byl mor! Kjavy dobře věděly, nebo lehkovážně kašlaly na to, že na brýlích měla tyrkysovou bavlnku. V ten den jsem sháněla i její zoomové brýle. Ach, je mi tak těžko. Mamce zaplaťbůh zbývalo už jen pět dnů do smrtelného úrazu. Všechno vyrabováno, vybrakováno. Láhev s francovkou pryč. Zoomové brýle – ne, paní Hrobská, nic tady není. No bodejť by byl, když jí to přerovnali, dali někomu cizímu. Mami, štěstí, že jsi vyklouzla z téhle odporné konečné závěrečné životní smyčky. Hnus! Čaj jí nedávali horký. Slyším hlas sociální pracovnice:

- Tak jo. Já nic nevyřeším. V jedné vázičce má růžičky s nevěstiným závojem. V druhé karafiáty.

- A ty brýle jste nenašla, ano?

Pamatuji, jak pečovatelka klidně nechala v jídelně její křížovky, její tužku, hlavně její brýle. Jenže to bylo v době, kdy jsem jak ostříž hlídala při dennodenních návštěvách. 

Pro ty s FB – chjo!! https://www.facebook.com/100010275607900/videos/1457565527929287

Marnost. Štěstí, že člověk neví. 16.5. pak upadla... 20. nás zavolali. To už ležela v kómatu. Druhý den nad ránem odešla. Brýle už nepotřebovala. Ty její přibyly do řady těch, které měla na pokoji. Těch, které se ztratily potřebným. 

- Mami, mně se chce brečet.

- Ne, nebul. Já to všechno vydržím!

- Mami, já vím, že už ty kudly nahoře řeknou, že za vámi můžeme bez těch špejlí do nosu.

Ještě teď jsem v křeči. Protiústavní jednání. Proti LZPS… Marné. A po smrti maminky přišlo do týdne od soudu, že se máme dostavit k jejímu znesvéprávnění. To nemohla ta jejich psychiatrička fašistická soud upozornit, že její snaha se nesetkala s vůlí maminky? Že maminka raději opustila planetu?

Poslouchám na Klenotech pořad o našem korunovačním kříži. Skandální!

https://www.youtube.com/watch?v=YU4dBEYd4q4&t=532s

Cituji Hanu Sar Blochovou:

Výstava Fragmenty paměti - jako by napichoval název knihy Strážkyně paměti. Paměť je kontinuální. Divný název. Divná vernisáž. Pomalu tajné vyvezení - povolení dala Kancelář prez. a správa Hradu, souhlas Duky - trezor sv. Víta. Kurátor výstavy Jiří Fajt - bývalý ředitel NG; stíhán za divné smlouvy, za které byl z NG odvolán; neboť jeho podnikatelské aktivity byly v rozporu s fcí řed. NG. Prezident Zeman mu odmítal dát profesuru. Nyní volná cesta k aktu. Vyhozený ředitel NG spolurozhoduje o vyvezení našich korunovačních památek. Výstava zahájena kancléřem Saska a našeho prezidenta, který nikdy neměl dát souhlas k vyvezení památek. V zahajovacím proslovu vzdává hold židům, Němcům a nám. Proč! Jedná se o naše vzácné artefakty! Proč vyvezeno v den okupace??? Tyto památky vyvezeny protiprávně před Velikonocemi!! Korunovační kříž, velice cenná relikvie Kristovo roucho - vyvezeno!!! před Velikonocemi?? Výstava kombinována s moderním uměním!!! Vystavují společně s moderní keramikou, s fotografiemi Koudelky, který nafotil zeď židů, Izraele proti Palestincům na západním břehu Jordánu. Náš státní sektor se vykazuje tímto způsobem. Promítají tam ekologický film zdůrazňující riziko sucha na zemi. Divná kombinace. Degradace naší státnosti. Korunovační kříž - zemský kříž - sloužil jen u korunovací, nikdy nebyl vystavován a vyvezen. Měl fci při nesení grálu.

K večeru si Žofie pro mě přišla do ložnice. Celý den jsme se moc neviděly. Alou! Stěhuji se k Petrouškovi.

https://www.youtube.com/watch?v=jHjJDoEvGyo

J. Schneider: Nerudová a Farský jsou hloupí. Patton byl antisemita. A neonormalizace. 

Ležím u Petrouška v pracovně. Večer. Poslouchám Jana Schneidera; bezpečnostní analytik, publicista, signatář Charty 77, bývalý ředitel kanceláře Rady vlády pro zpravodajskou činnost, zpravodajec BIS, nositel státního vyznamenání za zásluhy.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-11-vlajka-s-hakovym-krizem-v-konvoji-osvobozeni-v-plzni/1634782743

Paní Bobošíková hovoří o konvoji svobody v Plzni; na "jejich" Den vítězství. Při oslavách osvobození někdo mával z auta vlajkou s hákovým křížem! Šetří to policie. Hákový kříž na konvoji svobody!! Prý to má hlubší souvislosti s osvobozením západu bývalého Československa. Naprosto zbytečné bylo bombardování Škody Plzeň. Šlo jen o rozbití Škodovky; z jisté části patřila americkým investorům. Celou válku dividendy z výroby Škody Plzeň odcházely přes basilejskou banku do Spojených států. Dbali na to, aby americké investice v nacistickém Německu nebyly poškozeny; nebombardovali např. Opel a Ford, ale spíš civilní obyvatelstvo!!! (O lidi dravcům nikdy nešlo a nejde dodnes!!)

Je známo, jak Američané přistupovali k našim nově vzniklým revolučním orgánům na konci války. Nedovolili Plzeňanům jet na pomoc Pze. Revoluční gardy odzbrojovali. Naopak německým důstojníkům ponechávali zbraně. Souvisí to s Churchillovou operací Unthinkable (Nemyslitelná). Navržena premiérem Spojeného království Winstonem Churchillem v květnu 1945. Jednalo se o využití situace na konci 2. světové války a o tajný plán útoku na SSSR. (Použili by dva miliony mužů německé armády na atak na Sovětský svaz!!)

Hezké spojenectví, co?

https://www.armyweb.cz/clanek/operace-unthinkable-plan-winstona-churchilla-na-invazi-do-sovetskeho-svazu

V květnu 1945 Churchill nařídil vypracovat sérii plánů s krycím názvem "Operace Unthinkable", které stanovily možnost války proti Rusku s cílem převzít kontrolu nad zeměmi okupovanými Sověty, jako bylo Polsko. Tyto plány, vypracované Společným plánovacím štábem, nebyly nikdy schváleny, ale kdyby se uskutečnily, došlo by již 1. července 1945 k násilnému konfliktu.

Jeden z plánů v rámci operace Unthinkable počítal s překvapivým útokem 47 britských a amerických vojenských divizí na sovětské jednotky umístěné v Německu. Měl se uskutečnit v Drážďanech, které se nacházely uprostřed sovětské linie, a zahrnoval by téměř polovinu vojenských divizí, které mělo britské, americké a kanadské velitelství k dispozici.
Potenciální operace zahrnovala také plán, podle něhož by se britské, americké, polské a dokonce i německé jednotky pokusily osvobodit Polsko a východní Německo od Stalinovy nadvlády. Spojenci by podobnou "nemyslitelnou" operací riskovali vstup do třetí světové války.

SSSR byl to poslední, na co Amerika myslela, protože země byla stále ve válce s Japonskem. Tato navrhovaná bitva by vedla k tomu, že by spojenecké síly musely bojovat s nepřítelem uprostřed zimy, což by mohla být fatální situace, která přispěla k Hitlerovu neúspěchu o čtyři roky dříve. Britští představitelé si také uvědomovali, že bez pomoci svých amerických protějšků by byla ofenziva od počátku odsouzena k zániku.

Původní plán byl zrušen a místo něj byl vytvořen druhý. Ten obsahoval scénář, podle něhož by se Britové museli bránit proti Sovětům, kteří by se po návratu USA domů snažili dostat k Severnímu moři a Atlantickému oceánu. Churchill se obával zejména toho, že Polsko bude v této době nadále hlavním cílem sovětské agrese.

Oslavovaný Patton – příšerný antisemita. Židé, kteří přežili válku, byli udržováni v koncentračních táborech…

Bobošíková prozrazuje,  že na předvolebních setkáních STAN zazněla z úst Ukrajinky obhajoba pluku AZOV a slova: Chudák Bandera! Češi poukazovali na to, že Banderovci u nás ještě v roce 1945 vraždili a že pluk Azov má nacistickou minulost. Přítomní političtí kandidáti Danuše Nerudová a Jan Farský Ukrajinku vůbec nekorigovali! Nechali ji mluvit do konce bez přerušení.

Schneider říká, že je dobré připustit možnost, že ti dva lidé o tom nic nevěděli. Že jsou tak hloupí, že netuší, jak zrůdná jsou slova vyřčená Ukrajinkou. Banderovci tu vraždili ještě v roce 46. Vojenský historický ústav banderovce stále drží jako zločince. Američani mají dodatek ve smlouvách, že zbraně nesmí být dodávány k použití pluku AZOV, který drží na seznamu teroristických organizací. Což znamená, že V. Putin měl pravdu, dokazují to sami Američané, když hovořil o potřebě denacifikace Ukrajiny. Schneider by to rozšířil na denacifikaci nacistického potěru u nás! Je to nebezpečné, oslava nacistů je popírání holocaustu!

Bobošíková namítá, že oběma je slabě přes čtyřicet - okolo čtyřiačtyřiceti let. Jedním z nich je VŠ profesorka a rektorka, druhým z nich je politik - absolvent VŠ a absolvent Fulbrightova stipendia v USA. Lze se spokojit s takto jednoduchým řešením?

Schneider:

- My bydlíme blízko Petrkova. Tam žili bři Reynkové. Kamarádi, glosátoři života. Jiří Reynek řekl na adresu těch, kteří prošli vysokou školou: Oni tam hloupí už šli a chytřejší nevyšli.

Jde o lidi, kteří jsou hůře vzdělavatelní, taky se mění vzdělávací osnovy a taky se jim dává najevo, že budou-li šťourat, neprospěje to jejich akademické kariéře.

No, tak jdu. Dnes jsem se zas přenesla o tři roky zpět... Mami!

Dobrou noc!

P. S. 1

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-11-vedec-kteremu-by-meli-byt-vdecni/1634759021

Hledání ztraceného času

11. květen 2021 ·

Tenhle pán se jmenuje Antonín Holý. Možná ho neznáte, ale 1 z 200 obyvatel téhle planety se léčí jeho léky.

Pan profesor Holý totiž se svým týmem vyvinul lék potlačující virus HIV, hepatitidu typu B a další virová onemocnění.

Kromě jeho 60 patentů, 604 publikací a vytříbeného smyslu pro humor mi připadá impozantní ještě jedno číslo.

20 000 000 000 korun. Dvacet miliard. Tolik peněz už naše země (přesněji Akademie věd ČR) získala za Holého patenty.

Skromný chemik by se tak letos teoreticky podle majetku zařadil mezi 10 nejbohatších Čechů. Jen ty peníze nevydělal sobě, ale nám všem.

Profesor Antonín Holý zemřel v roce 2012. I v době, kdy už byl vážně nemocný, ze svého malého domku na okraji Prahy do práce nejezdil taxíkem, nýbrž MHD.

Nechápu proč, ale tenhle pozoruhodný příběh plno lidí nezná. Pan profesor se dokonce ani neumístil v anketě Největší Čech.

O panu profesorovi se jednoduše málo ví. A tak bych moc rád přispěl k tomu, aby ho lidé znali. Ten příběh za to stojí.

P.S. 2

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-05-11-gitmo-pred-a-po

Irena Hrobská

11. květen 2020 ·

Helena Heclová

2 hod ·

GITMO (Guantanamo Bay) na Kubě za prez. Obamy a pote za prez. Trumpa. Obama ho chtěl zavřít, než odešel. Věděl, na co se bude používat. Trump slíbil, že GITMO zůstane otevřené, většina neměla tušení, jak moc ho rozšíří. Více než 25 milionů dolarů za renovace a rozšíření ... To, co vidíte, je budoucí domov pro mnoho clenu Deep State a mnoho našich "milovaných" pedofilnich celebrit. Docela drastická změna za pouhé 3 roky, že? Nic nemůže zastavit to, co přichází. NIC! # WWG1WGA #PAIN #justice

P. S. 3

Pro lidi s FB: https://www.facebook.com/ParomirBagr/videos/1098983947840850

Dr. Amandha D. Vollmer je prominentní vědkyní v oboru naturopatie

Poznámka CL:

A představte si, že úplně stejně je to s tzv. černým kašlem. Zde je rovněž zaměněna příčina (otrava z ovzduší, prostředí, jídla, pití, či jiného původu) za následek (bakterie se vyskytují tam, kde je zapotřebí uklidit nějaký nepořádek ve formě umírající tkáně, zbytků mrtvých buněk atd. A objevují se zevnitř těla, nikoli zvenku! To je takové malé tajemství alopatické medicíny, která potřebuje, abyste zdraví vnímali jako zápas s vnějším nepřítelem. Bakterie jsou hasiči (EDIT: nebo chcete-li, úklidová četa), kteří vyjíždějí (EDIT: pomáhat) hasit požáry. Ony požáry nezakládají. Až tohle lidstvo pochopí, alopatická medicína zanikne a s ní i farmaceutický průmysl.