Vyprodáno. Asi dobře. Brutal Assault až za rok :-)

05.07.2019

Půlnoc. Petroušek už dávno odkráčel do pelíšku. Než odešel:

- To bylo dnes hezky, viď? Se všem dětmi jsme mluvili.

- Skoro se všemi.

Ráno dospávám noc. První - čápíci. Ještě stále nacvičují na komíně. Petrouškovi oběd. Snídám-li v půl jedenácté, nemohu obědvat v poledne. :-) Teprve svačím. :-) Zvrhlost svobodomyslného výživového poradce. :-)

Kaufland. Jahody. Německé. Svazek kopru. Bzenecký kvasný ocet. Zlevněný. I tak drahý.

Za maminkou. Jídelna - PRÁZDNÁ!! HURÁÁÁ!!!  ZÁZRAK!!! Děkujeme! Hodné holčinky. Vyvezly lehátka po obědě na spaníčko na terasu. Irenka, Verunka, Kamilka, Věrka. Opakuji se: Než dovezou všechna hejblata ven přes prahy, darmo mluvit. Co se nadřou. Ani jeden chodící. Staříčci jak kuřátka sedí na svých vehiklech. Všichni perfektně přikryti dekou. UNIKÁTNÍ!!! Díky. Mamčina spolubydlící Boženka tu má dceru Ivanku.  Boženka, tichý vrabeček...

Na terase po obědě opravdu ticho, klid, pohoda. Sluníčko. Rolety se zatahují. Všimla jsem si. Jakmile svítí slunce, rolety se zatáhnou - super. Měly by vyjet, že? Ne, rozsvítí se obloha, roleta zalézá. Dveře na terasu nejdou otevřít, prahy vozíkem přejet, roletky reagují naprosto nesmyslně na slunce. :-) Ředitel plní dle zákona fci dobrého hospodáře nějak prapodivně. Neopravuje. Nedbá. (Ach, synku, synku, oral-li jsi...)  Kdo ví, který inženýr programoval, čipoval, fotobuňkoval... Domů bych si ho nepustila.

Maminka krásně zabalená do deky. Bez ohledu na to, že právě doobědvala, slupla skleničku borůvek s jahodami se šlehačkou. S cukrem - když si to přála .-) Jinak nahrazuji medem, agávovým sirupem... Pochutnala si i na meruňkách. Dnes cítím vrnění v hrudi. Opouštím maminku s lehkostí... Pusinkuji. 

- Mami, mám tě moc ráda. Zas přijedu. 

Doma. Naše týková venkovní souprava putuje zahradou. Pod ořechem - kousali komáři. U pergoly - sluneční výheň. Přišla snaška s vnučinkou.

- Dito, potřebuji pomoci. :-) Poraď, kam bys dala sezení?

Ona ví, i já... Smějeme se. Je šikovná. Pálí jí to, zručná, pilná... Radíme se, kam letos umístit sezení. Loni jsme seděli pod třešní. Po ořechem letos dorostla tráva. Nainstalovali jsme sezení  zpátky pod ořech. Netušili jsme, že invaze komárů neumožní sát ořešákovu energii. Asi před čtrnácti dny jsem si dala pro práci stůl, lavici, křeslo k výklenku z kuchyně... Mé sezeníčko pár dnů užívané stěhují pod druhou třešeň. Starou bytelnou houpačku - zůstala u komárů pod ořechem - nesou k francouzskému oknu k týkové soupravě. Taky pod třešeň. :-) Co bys řekl pět, přestěhováno. Houpačky proházeny. Pevnou hned využívá vnučinka. Ustlala si, usnula. Ještě maličkost. Mám hezký květovaný ubrus...Co se středem? Vyřešeno. Spokojenost. Během práce telefon s jednou i druhou dcerou. Hlasitý odposlech začleňuje volajícího do společnosti.

Zatímco pracují, máchám dvě pračky v octové vodě. Peču chleba. Tvořím koprovou omáčku. V receptu není nic o vývaru. Hovězí vývar s kouskem masa...

- Smím přidat houby? Pak už to nebude koprovka.

Snacha přitaká. Máme stejné chutě. Nové brambory... Petroušek omáčku nee. Nese si pecínek čerstvého chleba. Upekla jsem z poloviční dávky. Minulý zplesnivěl. Není to ono. Shodujeme se, že nelze jídlo zdvojnásobit, ani upéci z poloviny. Ne. Koprovka - pošmákly jsme si. Luxusní. Mimo praní, pečení stíhám zpracovat okurky. Ještě že mě Dita hlídá.

- Nedáváš bobkový list?

- Dávám. I nové a pepř.

Klušu pro koření.

Zvonek. Vnuk. Ó, dlouho tu nebyl. Synchronicita. Prve jsem dceři zalamentovala, že se ani neozval, když jsem chtěla přát k narozeninám. Asi iniciovala jeho kroky od pražského vlaku k nám.

- Babi, ale já jsem ti volal zpátky.

- Luki, určitě ne. To bych viděla. Pomůžeš mi s koupí vstupenky na Brutal?

- Babi, asi tři dny už je vyprodáno.

Tak jsem to propásla? Vnuk mi radí, kde mám hlídat nabídky.

- Lukáši, a co bych si tak vybrala?

Dává mi poslouchat různé kapely, drmolí styly, o jakých jsem nikdy neslyšela.

- Babi, ale Grindcore, to by se ti určitě nelíbilo.

- Jak se to píše?

- Grindcore.

(Grindcore je agresivní hudební styl charakterizovaný silně zkreslenými, podladěnými kytarami ovlivněnými stylem crust a punk hardcorem a rychlým bubnováním. Grindové skladby jsou jen zřídkakdy delší než dvě minuty a často jen několik sekund dlouhé.)

- Třeba skupina Gutalax.

- No to je projímadlo!

- Však jo. Mažou se hov..

Ucho nevěří! Vnuk mi líčí, jak vběhnou na pódium potření lidskými exkrementy. Nevěřím.

V Trutnově je festival Obscene Extreme. Jízda na Toikách?

Oči mi jdou šejdrem. Co všechno tihle poslouchají. Co stylů, pa-stylů existuje... Jmenuje mi kapely, které by se mi mohly líbit. Jasně, ani jednu neznám.

- Mně se líbí gotický zpěv. Slyšela jsem ho asi před dvěma lety. Nelíbí se mi zvracecí zpěv.

- Babi, to se musí dlouho učit... To je umění.

Poučena o tom, co je umění,  nakládám okurky... Co se stařenka všechno nedozví. Soumrak bohů. Úpadek. Dekadence. Saturnský věk... Letos "nemám naposloucháno". Je dobře, že mi lístky vyprodali :.-) Tak snad za rok :-) 

Dnešní svátek projektu ovládnutí prostoru mocenskou a církevní mocí - Crha a Strachota. Nastartovali dravčí ideologii, jeden bůh, jedna církev, otrocká poslušnost... Zákaz přímé komunikace s bohem. - Dlouhatánská diskuse na FB. Slušná, bez napadání. Pomýlená... Naše bukvice skvělý unikát... Obrázkové písmo, rozvíjelo pravou hemisféru... Chjo, v deset meditace za egregor slovanství. Usnula jsem.

Dobrou noc!

P. S.  Dnes nás minul Honzo, vstávej, Cukr káva limonáda a Pan čáp... Zítra nás to nemine...