Výživný! Už to ujíždí!

10.01.2022

Z FB

Jana Schwanzerová

Jedna tečka, druhá tečka

Vítek čeká na dědečka.

Třetí, čtvrtá, pátá

leť, beruško, zlatá!

Šestá tečka, sedmá tečka

lítej broučku do kolečka!

František Hrubín, Slunéčko sedmitečné

                                                                                      Joska Štěpánek

                                                                                      Jedna tečka, druhá tečka, podívej se na blbečka

                                                                                     Třetí, čtvrtá, pátá, osel na ní chvátá 

                                                                                      Sedmá tečka, šestou stvrdí, óčkař do hlíny však prdí

                                                                                    Joska Štěpánek,Sluníčko očkované

Krásný vstup do druhého týdne roku! Energetická nálož!

Ráno kočky trpělivě vyhlížejí otevření dveří z ložnice.

- Holky, jsem tu! Jdeme do dne! Copak nám přinese?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-10_Rano%2C_ranecko/

Žerou nějak méně. Možná jsou začervené. Zrzka skoro nic. Mourek žravec trošku víc. Granulky nechal. Neobvyklé. Jdeme do sněhu. Zrzka je samotářka. Probíhá se zahradou. Mourek těžkotonážník se za ní přátelsky pouští. Jenže rezatá raketa je na vrbě. U boudičky. Pod zahradním stolem. Lítá jak šus. Jdu bosa. Příjemné. Mám ráda chodit bosa sněhem. Jen kdyby ho napadlo!

Dopoledne klientský servis. Hovořím s mnoha lidmi.

Dnešek přinesl tolik zpráv. Teprve začíná leden. První polední skvělá neuvěřitelná. Bomba - ze Slovenska! 31.12.přelomový verdikt ústavního soudu na Slovensku!! VŠE ZRUŠENO!! Ústavní soud zrušil roušky a respirátory, režim OTP - kovid pasy!!, karanténu jinou než domácí po hodnověrném potvrzení kovidu... Do 9.1. ututláno!!! Jediný Deník Postoj informoval. Tajili!!! Odebrána možnost karantenizovat osoby podezřelé z nákazy, nechali možnost karantény doma jen pro osoby choré. Člověk vracející se ze zahraničí nesmí být uvržen do nezákonné karantény!! Ruší se!! Domácí karanténa založená jen na tom, že se někdo vrátil ze zahraničí SKONČILA!! Zákon nemůže zplnomocnit orgán s nižší právní platností zákona!! Tedy všechna opatření orgánů, které omezují lidská práva a svobody jsou dnem vyhlášení 31.12.2021 NEPLATNÉ!! Právo na život je ZÁKLADNÍ PRÁVO!! 

https://www.slov-lex.sk/static/pdf/2021/551/ZZ_2021_551_20211231.pdf?fbclid=IwAR3b7vsPficOBltaPQSvUalu8KTG1Qd5vAvoCkmWCHIvbwKcNpPCXz4ZcxI

Melu křen, jablka, obracím citrony, melu do křenu dužninu z citronů. A mrkev. Křeník jak meč. Řeže, pálí. Tečou mi oči. Telefon.

- Prosím tě, mohu se stavit pro collagen SKIN?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-10_Krenik/

- Můžeš, dělám křen. Jsem uřvaná. Už to budu mít. Jedu na nákup.

Utíkám si smýt slzy. Smlouváme si čas.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-10_Na_nakup_a_domu/

Uháním na nákup. Ty vorle, dali nám ještě rok na probrání. Aby se víc lidí probralo z mrákot nezákonným zacházením z národem. V našem městě to nepomohlo. Všichni chrápou. Nahlas. Potřebovali by ještě rok, a další rok. A další. Vystupují z auta a už mají zobák. Nee! Otroci. V republice jsou vzhůru policisté, záchranáři, lékaři, dobrovolní hasiči, hasiči profesionální, studenti, ale na malém městě chr, chr. Zaznamenala jsem zrcadlový efekt. Starší paní si sedla na lavičku u východu z obchodu. Respič pod nosem. Uviděla mě. Ona si ho při pohledu na mě sundala - v obchodě! Super. Jedna jediná. A navíc se na mě nádherně usmála.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-10_Chlebicek/

Domů. Zadělat na chleba. Skvělý. Nádherně nakynul. Ale překrásně!!! Určitě ne ÚŽASNĚ!!! 

Volám své mladé kolegyňce. Miluji je oba. Vrtá m hlavou, že byla vyhlášena jako číslo jedna. Jen její jméno.

- My už spolu nejsme. Nikdo to neví.

Sedám si na židli.

- Tys´ to loni v létě nepostřehla? Modřiny. On mě škrtil. Hodil po mně prstýnek.

Kdykoli jsem pyšná na svou intuici, dostanu takovou petardu z Vesmíru, až se mi hlava zatočí.

- Soustředila jsem se na jinou energii. Nepamatuješ? Chodila jsem snídat i večeřet na terasu. Koukat do kopců. Dokonce první večer mi bylo jak na toboganu. Musela jsem jít spát.

Vyprávíme si. Už to nejde vrátit. Zatím to nejde vrátit. Jednou třeba...     

Rozchody párů byly oznámeny myslím předloni. Jeden měl být dál, výš, jinde a nemohl toho druhého vléct. Kolem mě se rozpadly vztahy několika párů. Zraňovalo mě to víc, než ty rozejité. Bezva lidi. Každý originál.

Další bomba. TV Raptor: Australská vláda kapitulovala, N. Djoković slaví absolutní vítězství, má obnovené vízum, soud nařídil jeho propuštění a úhradu všech nákladů australským státem. Australský stát přistoupil na dohodu stran schválenou soudem, fakticky tedy ani nemůže rozhodnutí již nijak změnit. :-) :-) :-) 

Přehrada má značné trhliny. Další neuvěřitelnost! TV Raptor. Lenka Tarabová a Kamala Taris. Bomba. Kdo má FB - odkaz zde.

https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/443626743918343

Kdo nemá, tak: 

Lenka se rozhodla skoncovat s úřady. Prohlásila se za živého člověka. Vymanila se z právní fikce, do které nás uvádí stát tím, že do sedmi let dítěte matky nenahlásí, že jsme se neztratili na moři. Tím pádem jsme prohlášeni za mrtvé, ale stát nám udělil rodné číslo - to je vztah k Vatikánu a OP -  vztah ke státu. Tedy zacházejí s námi jako s živými, ale vedou nás jako mrtvé. Jsme právní fikce. Lenka dala prohlášení, poslední stránku přeškrtla. Vpravo dole nalepená poštovní známka. Na ní otisk jejího prstu. Ověřeno úředně. Kdo by zneužil toto prohlášení - finanční pokuta. V závěru ceník. Pokud by ji úřad obtěžoval - každá započatá hodina vyřizování úřední dokumentace - 3000 Kč. Každá započatá hodina úředního jednání - 3000 Kč. Za obtěžování telefonem - každá započatá minuta - 500,- Kč. Dokument nesmí být zneužit. Pokud by někdo zneužil, na osoby se vztahují právní postihy. Lodní právo - pořad zde:

https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-12-12-necenzurovane-net-simona-lxviii/?fbclid=IwAR17V0xo5HX7FDNiHfQ-doWuHiv2GsX4dhDXph4ZO3QuLxWjm8uEs8A6Y4g

První vlaštovka k hájení svých práv a své důstojnosti!! To by si měl přečíst kdejaký škrábal, nečestný člověk a urputný stěžovatel. Státní správa doje změn. Spravedlivých. Každý bude po zásluze odměněn!! Částky vysuzuje za živého člověka Američan Alfons Fagiollo. Soudy se ho začínají obávat. Bere lidi k soudu a částky se sypou! V Asutrálii je to dr. Barnet. Vysuzovatelé za důstojnost a lidská práva jsou po celém světě!

Mezitím se setmělo. Klientka. Odjíždí. Petroušek naváží ještě rychle do bedny na terase polena. Zatápím. Mourýnek si lehce tichounce mňoukne, chce ven. Už tu neleží jak pecka. Naučil se sem a tam.

- Tak kdybys to viděla, co se teď venku odehrálo!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-10_Mourecek

Mour je po souboji.

- Přišel sem zas ten mléčnej. Mourek ho chytil, skočil na něj. Mléčnej chtěl utéct, ale narazil do plotu. A Mour na něj. Rvali se. Mléčnej utíkal přes silnici. Mourek ho sledoval. Naproti v zahradě řvali, úpěli. Ten mu dal na benžo.

Mouryš přišel. Má vyrvané chlupy na hrudi. Oko tentokrát obstálo. Kdo si dovoluje na takovou horu masa?

- Peťuš, špatně žerou. Odčervíme je.

- Říkalas´, že je nebudeme chemizovat.

- Říkala jsem, že nebudeme psát do kalendáře intervaly. Až přestanou jíst, odčervíme. Zítra?

- Dnes.

Za chvíli mám školení, ale beru dobrůtku z tubičky. Péťa natahuje taky z tuby, ale něco, co nám Zrzka vždycky chlístne do obličeje. Rozprskne kapičky do prostoru. Dávám mourkovi přičichnout dobrotku. Otevírám mu mordu. Rafnul mě. Moc se se mnou nepáře. Péťa je rychlý. Šprc! A já už nabízím náplast v podobě nejoblíbenějšího mlsku.

- Moure, to je dobrotka!

Chvíli mu to trvá, než pochopí.

- Už se chytil.

Jdeme na Zrzku. Je chytřejší. Ostražitá. Očekává podraz. Není důvěřivá. Dávám jí přivonět k dobrůtce. Ne. Neoklamete mě. Nechte si to. Jste dva. Páníček má brýle. Ne. Pusťte mě. Pusťte měééé! Šprc! Prsk! Potvoro! Polyká. Stejně mi pár kapiček flusla na hodinky. Podbízím se. Nabízím trubičku. To mi to dá, než se chytí. Nedopila ji celou. Nedůvěra - co kdyby! Teprve za chvíli se milostivě uráčí dojíst. To už jsme jen samy dvě. Páníček v brýlích zmizel.

Jedna ráno. Péťa má hotovost. Posílám mu na telegram fotečky z před čtyř lety. Potkala jsem ho tehdy na cestě z nákupu. Dala jsem mu balík k odeslání. Ukazoval mi obvázaný prst. Nereflektovala jsem. Až když přišel domů a ukázal mi ránu, žhavila jsem telefon. Paní doktorka:

- Jen ho pošlete.

A poslala jsem. Měl hodně stehů. Rozbruškou si málem přeřezal šlachy. Ba, větší nebezpečí hrozilo. V té době jako živnostník dělal rukama. Ale měl vzor v Na samotě u lesa. S rukou nahoru jezdil a radil. Dlouho se mu šití hojilo. Ručenka rozcvičovala.

Při každém odeslání zprávy slyším zvuk telefonu z pracovny. Píšu. Přesto slyším pravidelné SMS. A pak píp, píp, píp, píp... Maže zprávy. Nemám to ráda. Mám archiv zpráv. On nemá nic.

- Co tam děláš?

- Ty máš uši!

- Jak to, že máš telefon v ložnici.

- To je služební.

- To je fuk. Dej ho mimo.

- Ale já ho musím slyšet.

- Musíš jen umřít. Vyhoď ho.

Tak jsem ho probrala. Přišel se na mě mrknout. 

- Copak ty tu děláš?

- Píšu. Vyndala jsem myčku.

- Kde máš kočky?

- Mourek si řekl, že si chce jít poobhlédnout revír.

- Vždyť jsem ho teď pustil dovnitř. Ty jsi z toho počítače zblblá.

Řehtám se. Má pravdu. Mourek se myje na koši a Zrzka se rozcapuje na zádech na gauči.

Tak se jdu na chvíli odblbnout. Už se těším na ráno. Na nové zprávy ze světa.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-10_Pred_lety_v_tento_den

Dobrou noc!