Zahrada se šlechtí

26.03.2021

Americký prezident Joe Biden - tiskovka: 

- Když jsem před 120 lety přišel do senátu... 🤣🤣🤣😂😅😅😅😅

- Ano, za čtyři roky budu opět kandidovat.  

- Budeme se těšit - by řekl Péťa :-)

Páteček. Počasí přeje. Měla bych... Nemusím! Dnes nebudu podnikat. Ani nevím, jestli mám ještě chuť. Radit, přesvědčovat, vysvětlovat. Kdo chce umřít - jeho volba. Zrovna tak jako vysvětlovat, co dělají chemické dobroty s lidmi... 

Pohled do zahrady. Zrzka venku skáče po mouchách. Rozkošné ji pozorovat. Volám. Běží na snídani. Vybírám kamna. Blýskám okénko. Včera jsem topila čistě. Kachle jsou ještě teplé.

Maminka. Moje maminka. Od prosince jsem ji neviděla. Poprvé v životě takhle dlouho. Totalitní systém. A může mi někdo vyčítat mou bezrouškovost. Zabíjejí lidi. Hodíme to na kovid. Večer Rony velmi krásně mluví o mamince.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-26_S_maminkou/

Už vidím maminku. Paní Hudáková mi poslala fotečku. Pekli perníčky.

- Mami, uměla bys ještě uvařit polévku?

- Ale né, tohle už nechám těm mladejm.

- Tak budu vařit já. Nakupuji. Mami, kam dám maso?

- Dáš ho do studena.

Logické. Já bych tohle přeskočila. Dala bych ho rovnou do vody. :-)  Dáváme s mamkou dohromady zeleninu. Správně určuje nejprve tvrdou - celer, mrkev, petržel.

- A pak házíme tu měkkou. Která to je?

- Cibule, česnek, kapusta.

- Aha, kapustu už moc nedávám. Ale přidávám hrášek, pár fazolových lusků, pár růžiček brokolice...

Vyprávím o obrovské kytici libečku loni od Denisky.

- Mami, někdy vařím z hokajdo, špenátovou, z hlívy dršťkovou... Ale to Péťa nejí.

Povídáme si o chřipce, o Bělorusku, kterému se viry vyhýbají. Ptám se na měsíce... Hledáme měsíc před a po... 

Přejeme si krásný víkend... Stop. Návštěva skončila. Sedím. Přehrávám si v hlavě maminku... 

Krůtí směs. Polévka na zítra. Venku sluníčko láká. Přerovnávám spíž. Už to potřebovala. K obědu si rozdělávám Muchu. Usalašuji se s malým talířkem do křesla. Obědvám. Bublinky mě vypnuly. :-) Poledne. Pé´ta volá.

- Peťuš, teď jsem tu deset minut usnula. Dala jsem si šampíčko.

- Tak odpočívej. Odpoledne půjdu ven.

- I já.

Petroušek rád pracuje. Činorodý člověk. Každý si nacházíme svou práci v zahradě. Poslouchám ze sluchátek o tom, co se na planetě děje už mnoho dekád. Ovlivňování mysli. Robotizace lidí. Jak nás mají jako počítačovou hru - ale naši, ne ti nad nimi. Kapička krve z patičky mimina už v socialismu i s r. č. odeslána kamsi. Kdo má tvůj genetický kód, má vstup do tebe. Vracím si pasáže, nerozumím, nevěřím, nechápu. Vy ano?

https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-03-22-rudolf-vavra-vybusny-dokument-americke-armady-%f0%9f%aa%96-nechodte-na-geneticke-testy-mohou-vas-sledovat-%f0%9f%a7%ac/?fbclid=IwAR0MT4m19YuYCkngxU_59Feok1DgHiTbk3B_pmkThBTgDDCTJdImrjs0ykY

- Kam budeš chtít tu síť?

Plní má přání promptně. Jdu mu ukázat místo. Za chvíli mě volá. Hotovo. Přes louku, vlastně přes hradební příkop, jde po zahradě paní.

- Umřela jí maminka.

- Určitě na kovid. Viď? Měla cukrovku? Nebo nemocné srdce? A dali ji na ventilátor, né? Praskly jí plíce, co? Pitvali ji?

- Prý na kovid. To byla krásná ženská. Padesát čtyři let.

Jo, kdyby léčili podle profesora Töröka a jeho košického protokolu, jsou statistiky jiné. Navíc kolikátý kmen sem hodili? Tuhle se někdo prořekl. Blaťák nebo Šamšula? V Brně u Sv. Anny umírá jeden z deseti. Jinak je poměr obrácen. Asi neležela v Košicích nebo v sv. Anny. Byla na špatném místě. Kolik mrtvých z naší čtvrti posílilo statistiku?! A kolika lidem se stále a marně bude vysvětlovat! Nebaví mě to. Dnes jsem četla u jednoho na FB - je to marný, je to marný, je to marný... Jo, to bych mu mohla napsat taky, jen ze své strany. Jsme rozděleni na dva tábory. Kdo leze na špejle, asi se nebojí toho, co ukázala paní ze Slovenska. Já bych si to do nosu nevrazila. Kdo nosí filtry od kávovaru na nose, taky si myslí, co dělá pro své zdraví. Hergot, to ti lidé neviděli video s hýbajícími se potvorami? 

https://www.facebook.com/1845061502/videos/pcb.1665351320318074/10215854935726712

Kdo mi zachrání život, kdyby?! Raději nevycházím... Nechci se handrkovat. Nouzový stav - jo, jen v nouzovém stavu na nás mohou experimentovat. Peníze dělají divy. Lukašenko odmítl dvě mld. dolarů. Tak tam kovid prostě nemají. Obrovské demonstrace proti němu - a nic. Kovid asi nemá pas.

Navíc mainstream i vláda mlčí o tom, že současná tzv. pandemie absolutně neodpovídá mezinárodním zdravotním předpisům samotné WHO. Takže ve skutečnosti se o žádnou pandemii nejedná. A stádo testovaných se vůbec neshání po svých vzorcích DNA. Zásah do integrity těla smí dělat jen lékař. Nyní nově si fy proškolí své frňákošťoury!! Despocie. Totalita. A lidi jak bécani jdou, nechají se zabíjet. Vlastně - když středoškolák může učit na prvním stupni, (já měla učitelství pro 5.-12. ročník, ale na prvním stupni jsem učit nesměla,  leda doplnit si studium), a vysokoškolák na druhém. To je chaos! A operovat zánět slepého střeva - proč by nemohl proškolený vrátný!

Agenda 20-30: Přísnější kontrola testů na kovid 19 se plánuje až od 26.5.2022!!!

https://aliancenarodnichsil.cz/cr-je-pod-kuratelou-who-ktera-praktikuje-zdravotni-diktatorstvi/?fbclid=IwAR2TeZS6o8PvvZHio0VhomMcTj-NK4TZoMVz_HA63HZ5RQLb9Ye1jYxdOKo

Lidi před rokem nebyli v dobrém fyzickém stavu. Ale stále v lepším, než jsou letos. Ztloustli, necvičí, strach a stres hrají obrovskou roli. Zchudli. Nedýchají.  Nejsou alespoň v takové kondici, jakou měli loni. Fitka, zábava, lyžování, radost z prázdnin, společné chvíle v bílé kráse s rodinou, volnost a DÝCHÁNÍ. Dnes jsem si poslechla nového dr. Vojáčka. Toto hovoří, já potvrzuji. Pokud jsi ve stresu, tvé orgány jsou v tenzi. Ať už máš chřipku, jiný vir, červy - nezvládáš. Nemáš kondici. Tvá životní síla někam utekla. Mnoho lidí to tu zabalí s bezmocí. Nemají sílu na boj. Útěk také řešení. Štronzo, útěk, boj. Volím třetí variantu. 

Jdu ven. Včerejší vysázené květináče, misky, košíky zdobím velikonočními zápichy. Hračička. Snesla jsem si Velikonoce z půdy. Maminka nám z NDR přivezla plastová vajíčka. Dnes už jsou ubohá. Ale na jabloňce na ně může i sněžit. Nic se jim nestane. Líbí se mi. Mám svoje i maminčina. Dělám radost jabloňce, kolemjdoucím i těm vílám, jak tu v noci tančí. Má to vliv na úrodu. :-) Věř, nevěř.

- Ty to máš krásné.

- Peťuš, hraju si.

FB mi nabídl obrázky koček v naší zahradě loni:

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-26_Kocky_loni_v_tento_den/

Osazenstvo se vyměnilo. Loňský a předloňský a před předloňský moráček, co chodil za Micicinkou,  byl krásnější než ten letošní; chodil s tím rezato-bílým. Myslím, že všichni jsou z jednoho domu. Jediný, kdo se po zahradě producíroval loni i letos a zve Zrzku ven, je ten bílo-rezatý králík. :-) Micinka pryč, Kitty v Pze, Moráček, jak dostal od Micicinky po čumáku v srpnu - nepřežil? Letošní nápadník větší a urostlejší; přátelský a nebojácný asi otec našich budoucích koťat. Který se vám líbí víc? Ten loňský má ostřejší vzor na kožíšku.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-26_Kocky_mi_pomahaji_slechtit_zahradu/

Pozorujeme Zrzku i moráka. Jde si okamžitě zkontrolovat, co jsem to navěšela za hračky na jabloňku. Točí se okolo větve, žuch na zem. Stříhám pentličky. Strom za rok zesílil. Vysvobodila jsem větvičky z loňských úvazů. Kocour sedí pod mýma nohama. Zrzečka sedí vedle něj. Doprovázejí mě po zahradě. Péťa volá:

- Pojď se podívat. To je drzoun!

Sedí mu na jeho kouřové židličce. Tatínek ji vyrobil pro mou sestru. Kolik je jí? Ivě sedmdesát čtyři. Dejme tomu sedmdesát. Péťa si sedá k cigaretě. Kocour věrně vedle jeho nohou.

- Včera jsi mu sliboval lopatou.

Hladí ho. Řehtáme se. To by byla zrada. Kocour vystrnadil konkurenci. Užívá si nás. Jdu si vyrýt trávu u sítě. Už letos v létě ji bude zdobit růžový klematis. Kocour honí Zrzku; i v běhu stihne hodit značku na pergolu. Tfujanec! Vracím se dopředu.

Péťa si mě dobírá. Klame mě. Že pojede teprve pro substrát. A že mají do osmi. A že už ho vyprodali. Veze na kolečku zahradou tři pytle.

- Věděla jsem, že už máš pytle v autě.

- Jsem rychlý.

To je. Nese mi čaj zezadu a sobě kafe. Láká mě, ať si jdu chvíli sednout na lavičku. Nejdu. Chci si dodělat aspoň přední část, kudy chodí lidé. Dnes nedošlo na meduňku... Zítra. Petroušek už odešel. Jdu dodělat práci okolo sítě na klematisy. Čepuji si z pytle substrát. Ne. Našla jsem ještě semínka petrželky. A kopru. Vracím se k záhonku s petrželí, libečkem, pažitkou, sibiřskou cibulí. Jdu si do domu pro naklíčené brambory. Vsadím vedle řádky kopru čtyři půly brambor s krásnými klíčky. Jak to udělat, aby rychle nevylezly? A taky jak pak nahrnout na natě hrobečky. Abych si nezasypala zeleninu kolem. Přichází klientka.

- Ty to tam máš hezké. Jsem Péťovi povídala, že by to nebylo na mé nervy. Říkal, že jsi v důchodu.

Smějeme se. Povídáme si o zahradním domečku, o mém tatínkovi. Ptám se, co její dcerka. Když byla malá, vídala vílu. Ta jí řekla, že její otec je Bůh a matka Příroda. Asi ve druhé nebo třetí třídě za ní víla - přesně popsala, jak vypadá - přestala chodit. Teď je v sextě. Svlékla božské, oblékla škrabošku lidského. V tom čase víly přestávají chodit. 

- Ona se učí. A má jedničky.

- No, ale jaké! Naše vnučka byla v první třídě asi tři dny. Dostala pochvalu k vysvědčení. Péťa nebyl spokojen. Povídal jí, že jí paní učitelka ani nezná a jak k tom přijdou ostatní děti.

- Z testů má jedničky.

- Prosím tě...

Ví, co chci říci. Prý neotevírá sešit a poctivě se učí. Nepodvádí. Mohla by. Ale u testu nechává sešit zavřený. A holky po ní chtějí zápisy z hodiny. Neposílá jim je. Mají si to zapisovat.

- A to se jí zúročí. Pokud přistupuje k výuce takhle poctivě, vynikne. Ostatní budou blbí.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-26_Vecer_-/

Setmělo se. Fotím měsíc. Sklízím pytle s pentlemi z družstva Stuha Dobruška. Tam se učil v šedesátém třetím roce česky Indonésan Rony Marton. Třicet pět let se nepodíval na rodnou Jávu. Dnes mě jeho třináctá komnata velmi a moc zaujala. Řekl, že každý má dluh k mamince a nikdy ho nesplatí. Souhlasím. 

Studovala jsem na gymnáziu. Za peníze z brigády jsem si koupila vysněný mgt. V té době zpíval Rony Hastrmane, tatrmane...I tu jsem si nahrála na kotoučový mgt. Maminka ho měla až do svého odchodu z domečku. Nevím, kde můj stroj skončil. Mám dojem, jestli ho Iva nedarovala do muzea Waldemara Matušky.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1186000189-13-komnata/221562210800005-13-komnata-ronyho-martona

Ty vorle! Já prožila skvělý den! Nevím sice, co se děje. Předpokládám, že ani testování ve firmách nepomohlo nahonit čísla. Jo, postřehla jsem - jasně. S tím se počítalo - nouzový stav prodloužen. Experimenty na stádu pokračují. Plán je plán. 

Vyřezávám si jmenovky do záhonu. Asi to bude měkké. Uvidíme. Vyrývám LIBEČEK, PETRŽEL... Nabarvím. Snad nezlomím při prvním zápichu. :-)

Změna je život. Těším se - to bude žůžo, až vláda bude v teplácích. Až se národ osvobodí.

Dobrou noc!