Zatmění Měsíce, Bílá hora, Zítko na Hrad :-)

08.11.2022

Měla bych podnikat, telefonovat lidem, vysvětlovat jim jejich analýzy... Dopoledne mi svítilo sluníčko do pelíšku. Kdo si to může dovolit? Odsouvám práci na odpoledne. Prohlížím si pondělní program ČT 1. Detektivky. Co jiného? Aby se lidé báli. Aby měli stažené tělo, orgány strachy. Ledviny - prenatál. Strach zakyseluje tělo.

Už víc jak třicet let si v tento den vzpomenu na výročí bitvy na Bílé hoře. 8.11. v roce devadesát jsme si koupili první mikrovlnku. Pamatuji si, kde to v našem městě bylo. Začínalo podnikání. Zašli jsme do obchůdku. Prodavačka nás zavedla do velké místnosti, kde byla jedna jediná. To byl výběr! Byla krásná. Voněla novotou. Netušila jsem, že to jsou klumpry k ničemu. Asi před pěti šesti lety na Velikonoce jsem prodala svou poslední mikrovlnu. Jídlo zabíjí do poslední molekuly. Zlaté mé plecháčky, kastrůlky, Vorwerk.

Tak bitva za Phou. Bílá hora. Neděle. Krátká šarvátka. Velká tragedie národa. Bílá hora - černý den pro český národ. Vkradl se úpadek české státnosti. Krvavý rituál v červnu dalšího roku. Vybrali elitu českého národa. Měšťany, pány, potupně hlavy dolů. Navíc vystaveny na kůlech... Jirásek píše o třech stech letech temna. Nástup baroka. Věřím, že ani dnes národ neupadne. Vstane z popela jak bájný Fénix.

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/475593-zemrela-marie-polednakova-reziserka-legendarni-komedie-s-tebou-me-bavi-svet?campaignsrc=tn_clipboard&fbclid=IwAR3VNuTZHTjhFcuQkVSx6XFluoiEWZNepusr6_pZpKc1WkGF2moTtqtytso

Přečetla jsem si smutnou zprávu. Režisérka komedie století už není na téhle planetě. Hledám... Ne, asi nebyla. Jako Meky, jako rouhající se Lasica... Ne, mrtvici měla už v roce 2016. Snad ji nedodělali. Osmdesát jedna požehnaný věk. Kdyby... Mohla ještě těšit svět. Budiž jí země lehká! Krásná žena. Skvělá umělkyně. Marie Poledňáková..

Telefon.

- Paní Hrobská, vy jste měla ty problémy se SBERBANK...

To mě dohřálo. ČEZ! Binec. 31.10. mi ze stejného telefonu volala paní, jestli jsme byli spokojeni s instalací fotovoltaiky. Všechno si pečlivě zapsala. Prý aby se pro příště polepšili. Jo? Už dávno jsem poslala potvrzení o platbě na dotaci. Už dávno měli odeslat žádost na Státní fond životního prostředí žádost o výplatu peněz. Peníze měly být zpátky do dvou až tří měsíců. Tedy nyní v listopadu. To jsem se dohřála! Dala jsem ultimátum. Za hodinku volala znovu. Prý urgovala žádost. Jak urgovala? Co to je? Vždyť mi psali, že je žádost odeslána. Bordel - mami, tvé výstižné slovo. Teda tys´ říkávala bordel na bordel. :-) Mno, a od jedné hodiny jsem se nemohla zbavit špatného nastrojení. Leželo mi v mysli, jak si hrají s otroky. Vlastně otroci s otroky. Oni ti nýmandi se zadky rozplizlými na úřednických židlích nejsou nic víc, jsou stejnými otroky. Podle lodního práva ze sedmnáctého století vykořisťovaní mrtví lidé... Už jsem psala - matka - šíf - přijede do přístavu porodnice. Tam převezmou náklad. Dají mu rodné číslo. To obsahuje velkou částku peněz na život. S našimi rodnými listy se obchoduje na burze. Cenní jsou ti s hypotékami a půjčkami. :-) Hypotéka u nás do roku 89 neznámý pojem. Vlákali do hypotéčních tenat všechny, kteří chtěli bydlet. Dovolili jim na hypotéku dosáhnout. Jen zapomněli říci, že si nelegálně vezmou jejich nemovitosti v případě nemožnosti splatit. Nemožnost - třeba když přijde o práci. Dnes jsem doposlouchala pořad - je rozdíl mezi vlastníkem a majitelem. Vlastníkem našeho auta, domu jsme my. Ale majitelem úplně někdo jiný. Proto ti mohou v Itálii zabavit hotýlek pro národní hosty... Můžeš křičet, ale jak se říká - ani nepípneš. Jo, že je to tvůj hotel? A ty jsi oživlý? Jsi živá bytost? Ne? Tak jsi právní fixe.

Špatné nastrojení asi nezpůsobil ČEZ, ale zatmění Měsíce. Mocný úplněk zesílen měsíčním zatměním. 

Nejskvělejší zpráva dne: Pavlovi lidé naposílali přes padesát tisíc hlasů na kandidaturu na prezidenta. Hm! To je síla, když nám už lezou krkem navonění bezcitní panáci. 

https://www.facebook.com/kuba.kutnahora.1/videos/830927434785759 

Pod psaním poslouchám Marka Cavaliho, cikánského bosse. Moc ráda ho slyším. Není to žádný pablb. Raduje se jak malý kluk, že se Pavlovi podařilo nasbírat přes padesát tisíc hlasů. Kandidatura ohlášena 1.11. Za týden, za týden!! se povedlo takovéhle dílo. Koncem října ho hecovali:

- Pavle, podívej, tady ti někdo dělá kampaň! Pavel na Hrad.

Pavel se toho chytil, podporován, zvítězil. Doufám! Aby někdo nevyřadil, nepřepočítal špatně... To se podotrokářům nebude líbit!

Mark Cavali dokola opakuje věty radosti - Pavel docílil i s podporou Cavaliho lidí potřebný limit. 

- Gaži, já tě bloknu a budeš koukat tak maximálně do kamen.

Rozesmál mě. Představuji si, jak Gaži kouká do kamen. :-)

Domem voní třešňové dřevo. Mourek hlasitě chrupčí v koši. Zrzka je někde v domě tichoučká. Studená oc ji neláká. Půlnoc odbíjí. Jdu se zapíchnout. Do postele. Ach, jak bych ještě ráda napsala o slunečném odpoledni. O tom, jak Petroušek hrabal listí, než jsem se vrátila z obchodních potulek, měl tašky nacpané. O tom, jak rozdělal slavný plynový hořák. No jo. Jenže jak poslat stojan a cylindr? Chci si koupit jinou lampu, fční. Jsem zvědavá, jak k výrobci doručíme kompletní... Byla to jízda. 

Jdu.

Dobrou noc!