Pěna dne

03.05.2023

Krásné ráno. Jak je to se sluníčkem, hned je  to radostnější. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Vzpominka/

Koukám na návodné video, jak prorazit špejlí poslední hradbu mezi dutinou ústní a tou za ní. Vzpomínám, jak mě jedna úřednice z DD na Biřičce – bez zdravotního vzdělání – dehonestovala, už to jsou tři roky, když jsem se rozzlobila, že bez svolení, informovaného souhlasu atd. testovali staříčky!!! KHS si dala fotku na své stránky. Zešílela bych strachy být tou babičkou na posteli. Mamka si stále pamatovala, jak jí to bolelo. Ten lékař z videa ukazuje, že to lze prorazit. Tak jsem chtěla dát chytrolínům do DD odkaz i s okopírovaná textem:

https://www.facebook.com/ivan.zablokovany.5/videos/257279009371620?idorvanity=395004841574233

Tohleto testovaní je humánní? Tento lékař podrobně znázorňuje, jak je možné poškodit mozkovou bariéru; co myslíte - proč asi? Ukazuje dvě možnosti strčení špejle do nosu - jednu do zadního traktu, kde se dá v pohodě testovat a druhou do mozku!! A to mi přejde hodně přes čáru. Od počátku nejsem zastáncem tenhle hnus – špinavost - strkat špejli do mozku. Kdyby to byl až takový nesmysl, co předvádí tento lékař, nebudou to mazat a cenzurovat; ale vysmáli by se tomu; jenže jak dlouho to asi nechají běžet na FB?

Totiž před dvěma třemi lety se mi tam nějaká odbornice z Phy smála, že už v prváku na střední zdravotní škole se učí, že přepážka mezi dutinou ústní a prostorem za okem se nedá prorazit. Ale dá. Jak jsem tak šmejdila na stránkách DD, našla jsem fotečku Jarušky. Takhle ta holka sešla. Čímpak to asi je?!!!

Lidi sešli v tak krátké době. Ale fakt zestárli. Chodící už jsou nepohybliví. Vidím pár známých tváří. Paní Janinka... Co způsobilo, že jim ochably svaly? Tam není jeden chodící!!! Prohlížím obrázky s kachničkou, pejsky, koníkem. To se mi líbí. Loni tam zase hrál BROLN. Ale to už maminka neslyšela. Zahlédla jsem i toho malého harmonikáře, který hrál jednu českou písničku za druhou. Ten by mohl naučit sbormistryně dětských sborů po celé republice, aby měly co učit své zpěváčky z tradiční české lidové tvorby.

24.9.21 Drahuška. Jezdívaly za ní dcery. To bylo asi čtyři měsíce po maminčině odchodu... Musím se oprostit od myšlenek toho černého energetického škůdce. Myslím, že škodil tak silně, ale tak silně, že se mu povedla i fyzická likvidace. To mě napadlo až dnes. Koukám, že všichni lehli. Je to vzor. Dokud tam byli chodící, snažili se o chůzi, jakmile člověk vidí všechny na lehátkách, proč by taky neulehl. A ubyla práce s rehabilitací. Lidi v posteli nikde necábrují. Tak je mají pod kontrolou. Vrchní mi při přemlouvání, abych netrvala na vrácení psychiatrické medikace, řekla:

- Aspoň maminka nebude rejdit po chodbách.

No, a to já právě chci, jsem odpověděla.

Čtu dál. Po maminčině skonu najednou hledali údržbáře a vrátného! Tyhle dvě fce ještěr zrušil. Aby ušetřil. Vrátná tam seděla v kukani v hlavní návštěvní době. Mezi půl druhou a večeří. Neubránila jsem se škodolibé poznámce:

No jo, fce vrátného zlikvidována, vrátnice zazděna, ono je přece jenom potřeba mít přehled o lidech, hlavně mezi půl druhou a půl pátou, kdy chodí nejvíc rodinných příslušníků.

Domov důchodců Černožice

20. září 2021 ·

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici vrátný/vrátná - organizace návštěv u klientů

Pro bližší informace volejte 601 334 180 Petra Motlová, vedoucí úseku sociální práce…

30.7.2021 hledají údržbáře. Maminku to stálo život. Týden neopravená sprcha. Pamatuji, když se uvolnilo madlo u WX, trvalo to asi týden, než přišel někdo k opravě. A nové ulomené dveře, nešly dovírat – to trvalo snad půl roku.

Hledáme kolegu na pozici "údržbář"

Požadavky:

• vzdělání střední odborné ( výuční list )

• praxe výhodou

• trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost

• zdravotní (potravinářský průkaz) výhodou

• očkování proti hepatitidě B výhodou… Zobrazit víc

Njn, maminku neopravená sprcha a týden nahlášená závada stála život.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Pani_posmistrova_mi_poslala_koralky/

Zvonek. Pošta. Veze mi zakázanou knížku od Xavera. A obálku. Vím, kdo ji posílá. Minulý týden se mi roztrhly korálky na poště. Na té, kterou budou rušit. Bezva paní tam pracuje celý život. Slíbila, že když najde zatoulané korálky, že mi je pošle. Slib splnila. Poslala. S hezkým přáním. :-) 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Na_nakup/

Ireno, jeď na nákup. Jedu. Copak se stalo? Sanita před vchodem Kauflandu si chci vyzkoušet rtěnkový lesk na rty. Přichází chumel dětí.

- Vy byste mi nepomohly vyndat tady – jestli je to tester?

Asi čtyři holčičky a jeden kluk. Krásné děti do páté třídy se snaží. Malými prstíky vydolovat zasunutou rtěnku. Nakonec vyndáváme držáček, hošík hlídá, abych nevysypala tužky na rty.

- Chodíte do školy rádi?

- Hm, ne.

- Proč ne? Co vám vadí? Předměty nebo učitelka.

- Spíš předměty. Angličtina.

Hovořím o domácí výuce. Ať se maminky smluví a učí za poplatek doma.

- Moje teta je učitelka.

-Jenže učí ve škole.

Chválím je, že nemají nalakované nehty, žádné šminky na obličeji. Vysvětluji, že jsou ve vývoji, a pokud si nehtíky zlikvidují acetonem, že si je zničí hned v zárodku.

- Já jsem nosila umělé nehty. Tak moc jsem si ty své poškodila, že snad deset let po sundání se mi lámaly, byly hrozné. Styděla jsem se za ně. A nakonec jsem vyzrála. Přestala jsem je lakovat, ošetřovat chemicky. Nyní jim posílám výživu, rostou jak z vody.

Ptám se jich, jestli slyšely o potemnících, cvrčcích. Ne, neslyšely. Tak jim dávám výklad o nestravitelném chitinu, o pěstování s penicilínem. O cizopasnících ve střevech cvrčka. O tom, že to melou se vším všudy. Jako kdyby namleli prase i s kopýtky, střevy, ocáskem… Což jsem ostatně asi před pěti lety viděla na videu při výrobě nějakých krásných amerických hamburgrů. Na obale to mělo červenou a modrou s proužky, takové americké. Myslela jsem, že tam z přepravníku do šmelcu padají bílé myši. Ale ne, byla to prasátka.

Děti poslouchaly pozorně.

- Víte, co se mi líbí? Že tu jste holky a vzaly jste kluka.

- No, on se nám vecpal.

- Já jsem nechtěl jít sám.

- Holky, tak ho přijměte.

- Když my jsme taková osma.

Jedna holčička říká:

- Mě taky do té osmy nechtějí.

Těžká situace.

- A proč jste jen osma?

Pohotově odpovídají:

- Protože v jídelně u stolu je jen osm židlí.

Hezky se s nimi povídalo; ani nechtěli odejít. Babka je asi zaujala.

Před KIKem se setkávám s dvěma kolegyněmi. Shodujeme se, že by nás dnes vyhodili. Ne-li zavřeli. Ani jedna nemá chutě jít někam suplovat. Pochvalujeme si důchod. Odsuzujeme to, že děti natáčejí své učitele. Je to naprosto skandální. Když už máme vystátý důlek, jdeme ještě pokračovat do obchodu. To jsem si to dnes na nákupech hezky užila.

Vracím se domů. Obědvám pohankovou kaši s lískovými oříšky a medem. Čtu FB.

Vlasta Mádlo

"On ten covid byl vlastně velice zajímavý celoplanetární pokus nikdy neviděného rozsahu. Mě na tom nejvíc poděsila rychlost omezení občanských práv a mizivý odpor proti tomu."

Myslím, že téma "Covid", které dramaticky (a fatálněji než válka na Ukrajině) ovlivnilo celou naši společnost, podlehlo kolektivnímu vytěsnění. Tedy psychologicky vzato – vypuzení z mysli někam do podvědomí. Znamená to prakticky nulovou reflexi a hlavně sebereflexi. Čím to je? Právě tím, že dramatická většina společnosti naprosto selhala. A velká část to ví, ať už vědomě nebo podvědomě. Takže se k tomu nechce vracet.

Málokdo přizná, že selhal. Nejen jiným lidem okolo sebe, ale i sám sobě. Ta pachuť vědomí, že se nechal totálně zbláznit a byl ochoten jít za hranu toho, co považoval desítky let za samozřejmé a žádoucí, a třeba jen pasivně se podílel na legitimizaci systémového apartheidu, musí být trýznivá.

Jen silný jedinec se s pochybením umí vyrovnat a přiznat to aspoň sobě. A zejména poučit se s z toho. Ostatní to radši vytěsní z mysli a budou předstírat, že to nikdy nebylo a oni ty dva roky neexistovaly.

Tito lidé selžou znova.

prof. RNDr. Stanislav Komárek Dr.

český biolog, antropolog, filosof, spisovatel, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog

Ještě jedu na hřbitov. Zapomněla jsem tulipány doma. Stavuji se v květince.

- Dám ti listopadek, dlouho vydrží.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_U_rodicu_na_kaficku/

Dostávám slevu. Voda na hřbitově neteče. Jdu k pumpě. Tam cedule: VODA – a šipka. Hrála jsem šipkovanou a vodu našla ve velkých bílých nádržích. Takovou nám sežene náš nájemníček. Zapaluji na hrobě mraky svítilen. Děkuji za výchovu. Děkuji za zdraví. Děkuji za hojnost. Děkuji za kondici. Děkuji za zahradu. Děkuji a už jdu. Zapaluji u paní Slezákové. viz video. A u Matějovských. 

- Peťuš, pustíš mi vodu na zahradu?

Koukám, kde se to pouští. Poslouchám, co si říká. Vybíhá ven. Vrací se.

- Peťuš, ono ti to neteče?

- Tys´  říkala, že to chceš pustit, ne aby to teklo.

Řehtám se.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Vecer/

Jdu do jahod. Poslední asi metr dva. Prorostlé trávou, mohutnými pryskyřníky, pampeliškami. Teď si ze dvou rostlinek popíjím lahodný hořký čaj. Velmi čistí játra. Je to účinnější asi o pět set procent než chemoterapie. Jenže to o pampelišce nikdo nevytrubuje. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Chvilku_blazneni/

Stmívá se. Strakapoudek bušil do třešně a vůbec mu nevadilo, že jsem mu pouštěla něco z ntb. A mluvila na Mourka. Slyší můj hlas, dělá to své trrr.

Vracím se do domu. Ještě okukuji zahradu, květy, skleník.  Mluvím na rostliny.  

- Já jsem se teď oblil. To studí. 

Houpačka zadržuje na své střeše déšť. Obrátil střechu. Nalil si za krk. 

https://www.youtube.com/watch?v=aNdeWyaOuII

Poslouchám Petra Holce. To je rázný chlap. Přesně formuluje myšlenky. Umí odpovídat na všechny donejty. Jsou odstupńovány od 10 korun. Ale to nikdo neposílá. Tak od té padesátky. 

Výtah z jeho pořadu. Líbí se mi jeho přiléhavá pojmenování skutečnosti.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Je_statisticky_dokazano%2C_ze_Fiala_lze_kazde_rano/

FIALA

Mistr konstatování známého:

- Všude jsem byl přijat v Asii na nejvyšší úrovni, která patří hlavě státu, s nejvyššími poctami.

A jako jak by chtěl být přijat? Jako Uršula v Číně?

Dnes tam někdo vtipně rýmuje:

Je statisticky dokázáno, že Fiala lže každé ráno. A i když je tma jako v ranci, pravda u něj nemá žádnou šanci. Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, na XTV mu to vyčíslí.

Všichni, kdo nevolili Fialovu koalici, jsou extrémisti, populisti. Na pirátském sjezdu hovoří o extrémismu a populismu, který porazili ve volbách, ale nezmizel. Opozice je ještě troufalejší. Petr Fiala - je odhodlán bojovat s "nesprávnými názory"! Jeho slovník:

Škodlivé, ale líbivé a jednoduché odpovědi. Nesprávné názory, škodlivé odpovědi, nepohodlné statistiky – s tím vším je Petr Fiala jako správný africký diktátor připraven bojovat.

Europoslanec Peksa:

- ODS ničí budoucnost Česka, konkrétně Stanjura. Vedení českých financí je v žalostném stavu. Ministr financí ODS ničí budoucnost ČR. Koalice spolu je podvod na voličích. :-) 

Povídali piráti na sjezdu. Nejmenší vládní strana se na svém sjezdu pustila do hosta – premiéra Fialy. Jak ho nesnáším, tak toto se nedělá. 

Edwardo Florissimo

50,00 Kč

O jakém extremismu vlastně Fialak mluví? Nejextrémnější rétoriku a činy vypouští právě tato vláda "vedena" tímto šílencem

71MARECZEK

100,00 Kč

To by mně zajímalo co na to Fialovo "rajzování" po Asii Barmské ženy ???

- Čísla nám sedí, V Česku zdražil plyn nejvíc v EU, trvá na svém Eurostat. Jak to dopadne, až Fiala odhalí Eurostat! To bude fraška.

Za inflaci může Babiš, Putin, Eurostat… A nyní i ČNB. Za všechno mohou všichni ostatní. Neuvěřitelné. Já jsem jen premiér, já za nic nemohu. Nejvyšší exekutivní fce! Špatné odpovědi. Extrémisti. Populisti. Nesprávné názory. Špatné odpovědi. Pátrat. Odhalit je. Pozvat je do KRYTu k Rakušanovi.

Jednoznačně – Eurostat musí být potrestán! Jenže záhy po těchhle nelichotivých číslech o energiích poslal zprávu i Eurobarometr. Měří popularitu a důvěryhodnost vlády. Změřil, že loňských 45% spadlo na 30%. Tak – potrestat. Určitě nějaké komando už pátrá, kdo to zvojtil nebo prozradil. Republiku si rozvracet nenecháme.

DRÁBOVÁ

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Drabova_odbornice_na_zemedelstvi/

Drábová dohlíží na jadernou bezpečnost země – píše bláboly o nezávadném zrní. Ať si hledí svého. A nechá zemědělství odborníkům.

Holec jí napsal, jestli to nenapíše znovu. Ale ona znovu odepsala to samé. viz odkaz

Odpověděl jí:

Doufám, že naši jadernou bezpečnost nemenežuje jako tyhle své cancy. MOdržožlutost není rozum. Chodí na ty své seance, kde vstávají, vyvolávají sláva Ukrajině. Každý se nějak zblázní, ale ona řídí naši jadernou bezpečnost!

Na Slovensku ukrajinské obilí není svaté obilí; apriori jen proto, že pochází z Ukrajiny.

Holec jí uděluje diplom – lenochoda. Málem jí ho vyfoukl Válek. Ale za to, že její specializací není zemědělství, dohled nad zemědělstvím ať nechá na odborné instituce, které na to vše mají dohlížet. Tak za ty své cancy to tady má. :-)

Ivan Sentinel Lapuník

3 d ·

ČESKÁ AGRÁRNÍ KOMORA VARUJE I PŘED VAJÍČKY A KUŘECÍM MASEM

Ta zhůvěřilost už je sama o sobě v tom, jak se ředitel mlýna ze Slovenska vyjádřil o tom, že není třeba mít strach, ta ukrajinská mouka šla "jenom" do pekáren! Tohle nevymyslíš! To je jako střelit chlapa kulovnicí do hlavy a omlouvat to tím, že to je v pořádku, do břicha to nebylo. Přece právě pekárny jsou největší průser, protože ty pečou nejvíce pečiva, které obyvatelstvo denně jí. Nebavíme se zde o pečení na doma, kdy jednou za měsíc upečete nedělní bábovku nebo štrůdl. Tohle je úplně na hlavu!Pekárny mají nižší standardy na mouku než supermarkety pro koncové spotřebitele. To samo o sobě už ukazuje, že v Evropě naši Pappenheimští jedou depopulaci na plné obrátky a premiantem je Fialova vláda, která by klidně nechala Čechy konzumovat pesticidní pečivo, hlavně aby zisky z ukrajinské mouky proudily do Kyjeva na nákupy munice. Ale pozor, nejde jen o mouku! Jak uvedla Česká agrární komora na svém Facebooku

Ivan Sentinel LapuníkZa národní identitu-lidská práva a svobody občanů Česko-Slovenska

3 d ·

Poláci na internetu si nemohli nechat toto ujít, český prezidentský pár rovněž nakupuje u nás v Berušce!

To je heslo Fialovy vlády. A jak varuje Česká agrární komora, ten skandál bude mít daleko větší rozměry, protože je jasné, že Ukrajinci krmí svá kuřata tímto pesticidním zrním, takže bez ohledu na to, jestli mluvíme o vajíčkách z ukrajinských slepic anebo o kuřecím mase z ukrajinských kuřat, tak máme vysokou jistotu, že v nich jsou pesticidy.

A pokud je pravda, že Poláci a možná i firmy na Slovensku přebalují ukrajinská vajíčka a kuřata, tak to znamená, že podpora vlád těchto zemí Ukrajině, spolu s tou českou, která nic z Ukrajiny nechce zakázat, přesahuje už veškeré bezpečnostní meze, a to i ve vztahu k vlastnímu obyvatelstvu a jeho potravinové bezpečnosti. Nebojte se, nic se vám nestane! Ta pesticidní mouka šla "jenom" do pekáren!

Ivan Sentinel LapuníkZa národní identitu-lidská práva a svobody občanů Česko-Slovenska

3 d ·

MOUKA Z UKRAJINY SE PŘIMÍCHÁVÁ DO EVROPSKÉ MOUKY PRO PEKÁRNY, PROZRADIL V ROZHOVORU ŘEDITEL SLOVENSKÉHO MLÝNA

Ukrajinská pšenice se přimíchává do mouky, aby reziduální obsah pesticidů nevystřelil náhodné potravinářské kontroly do nebes. Podle polského tisku je poměr míchání ukrajinské mouky do evropských muk přibližně 1:2 až 1:3, čili jeden díl ukrajinské mouky na dva až tři díly evropské mouky. V procentech tedy 25 až 33% obsahu balení mouky obsahuje ukrajinskou pesticidní mouku.

Pekárny nemají tak přísné předpisy, takže si představte, co asi tak jíme v Evropě za chleby, rohlíky, žemle, housky, bagety, koblihy, sladké pečivo v supermarketech, balené pečivo, makovce, záviny, tam všude teď máme velkou pravděpodobnost, že se tam nachází "Banderka" a nikdo to už po upečení nedokáže zjistit.Ta mouka z Ukrajiny nikdy neměla přijít na evropský trh, taková totiž nebyla dohoda mezi EU a Kyjevem. Původní dohoda byla, že kvůli válce může Ukrajina použít evropské sklady pro reexport obilí do 3. zemí mimo Evropskou unii. Jenže, výsledek teď máte před očima a víte už, jak to dopadlo. V Evropě totiž známe naše Pappenheimské, šmelináři a vysoká cena potravin v EU v důsledku inflace přivedla obchodníky na nápad.

Zlevnit mouku prostě tím, že se začne přisypávat ta ukrajinská, která byla určena pro Afriku a Latinskou Ameriku, kde jim asi pesticidy nevadí, že je možné je krmit pesticidní mouku, ale co už, nad tím raději novináři z mainstreamu nepřemýšlí, to by moc bolelo, mozkové závity by se strhaly a někomu by došlo, jak odporná hra se tu hraje s de facto otráveným ukrajinským obilím.

STANJURA

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Stanjura_expert/

Perlí i další. Zbyněk Stanjura – expert přes finance. A Lanšáglová - ministryně pro vědu: Moudrost: 

- Případné vládní úspory musí být větší na straně výdajů než příjmů. 

Mentální kapacita chce dělat úspory na straně příjmů. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Devotni_nestatnicky_postoj/

RAKUŠAN

Rybí oko darovala nemocnici v Senegalu 8 milionů.

Helena Heclová

Hygienická evoluce... bez umyvadla ve třídách a míň toalet... no co co? Však děti v pralese se učí i v chatkách z větví a haluzí, tak třeba u nás evoluce povede taky tudy, no... akorát bez těch větví a haluzí, protože časem už nebudou ani ty

Obrázky ze Súdanu - vrchol nediplomatičnosti. On v předklonu, černoch proti němu v nadřízeném postoji.

ROZVĚDČÍK

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Pavek/1587491447


Miloš Nerad

50,00 Kč

Nebuďte na soudruha Pavla tak přísný, vždyť má IQ pouhých 107 a to lampasákům doktoři dost přidávali aby nebyli pro smích. Reálně může mít klidně 90.

Rozvědčík v Liberci - v tramvaji

 Fotka z tramvaje. Fotograf Čudlín tvrdil, že vypadá jako hoollywoodský herec, ale že tam má masarykovský pohled. Tak Havla máme za sebou. Nyní to bude Masaryk. Tak to je návrat k hodnotovým kořenům Československa. On se do tramvaje nechal dovézt sedmičkovým bavorákem. Z bavoráku přesedl na tramvaj. Zeman jezdil superbem. Superb asi drncá. Genius nicoty, genius PR.

RUTTIS

​jako pardon ale Hollywoodsky herec by k belavemu vousu neměl žlutý tesáky

RUTTIS

​to bylo z nákupu v Polsku?

VÁLEK

Válek další borec. Taky perlí.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-05-03_Nedostatek_leku_vyresi_pocasi/

Nedostatek léků vyřeší lepší počasí? Borec! Prý s nemocnými pomůže počasí. Nedej bůh, aby musel Vlasta řešit nějakou zdravotní krizi.

Výživné. Dnes hodně. 

Dobrou noc!

P. S.

Ivan Sentinel LapuníkZa národní identitu-lidská práva a svobody občanů Česko-Slovenska

3 d ·

Smlouva o rozmístění amerických vojsk v ČR je velmi podobná té samé smlouvě, kterou s Američany podepsalo nedávno Slovensko.

Je to úplně totožné ustanovení jako ve slovenské smlouvě DCA s Američany. Ani Slováci, ani Češi nebudou mít kontrolu nad tím, co Američané v těch skladech, které na vymezených lokacích vybudují, budou vlastně skladovat. Tato smlouva DCA je tak doslova kopií Smlouvy o pobytu sovětských vojsk v Československu po roce 1968. Jsou to naprosto totožné a identické parametry, včetně ustanovení o tom, že veškeré Američany vybudované stavby budou v majetku České republiky, ale po dobu umístění amerických vojáků budou pod výlučnou kontrolou americké armády.

Objekty přejdou pod kontrolu ČR až po případném stažení amerických vojsk z ČR. Pokud nějaký americký voják něco provede, bude moci být zadržen českými orgány, které ale musí americké straně umožnit zvláštní režim v přístupu k vojákovi, zástupci americké armády ho mohou navštěvovat kdykoliv i mimo návštěvní hodiny, civilní příbuzní ve vymezené návštěvní hodiny. V tomto se to liší od smlouvy ČSSR se Sovětským svazem, vojáci CA (Sovětské armády) spadaly při spáchání trestného činu v Československu pod sovětskou prokuraturu. To je v podstatě jediný rozdíl.

SMLOUVA S AMERIČANY JE VELKORYSÁ A ZAHRNUJE 4 LETIŠTĚ, 4 VÝCVIKOVÉ PROSTORY A 3 KASÁRNY

Takže je vymalováno, po 34 letech od Kabátového převratu se podařilo vládě Petra Fialy připravit smlouvu k rozmístění amerických vojsk v ČR, aniž budou mít české orgány kontrolu nad tím, co Američané do ČR přivezou a uskladní za vojenskou techniku, za výzbroj, za munici. Smlouva je daleko děsivější než ta slovenská, protože ta slovenská se týká de facto jen dvou leteckých základen (Sliač a Malacky – Kuchyňa), ale česká smlouva poskytuje Američanům rovnou 4 letiště (Mošnov je kromě letiště i mohutným logistickým centrem podobně jako polské letiště Rzeszów, kde probíhají překládky zbraní z amerických letadel na vlaky a kamiony, které potom míří na Ukrajinu), 4 výcvikové prostory a 3 vojenské kasárny. Je to velká smlouva, v mnoha ohledech je ta slovenská v porovnání s tím jen miniaturní záležitostí.

Fialova vláda chce mít v ČR trvalou přítomnost americké armády, a proto došlo k vyčlenění i trojice velkých kasáren pro ubytování amerických vojsk. Válka na Ukrajině celou věc okolo smlouvy pouze zjednodušila a urychlila. Bez války na Ukrajině by se tato smlouva těžko vysvětlovala české veřejnosti, ale v této situaci se nad tím nikdo nepozastaví.

Pro Fialovu vládu je tak nyní jednoduché nasunout do ČR americké vojáky, americké zbraně, americké rakety, americké střely s plochou dráhou letu, eventuálně i americké jaderné zbraně, protože o nich není ve smlouvě, stejně jako v té slovenské, ani jediná čárka, ani jedna výluka, kterou by se ČR bránila proti zavlečení jaderných zbraní americkou armádou do ČR pod rouškou amerického přesunu hlavic ze skladů třeba v Německu.

ČESKO NEBUDE MÍT POD KONTROLOU, CO BUDOU AMERIČANÉ DO ČR PŘIVÁŽET ZA ZBRANĚ A MUNICI

Dalším ustanovením smlouvy je pohyb amerických letadel, plavidel a vozidel na území ČR, do kterých bez souhlasu amerických orgánů nebude smět nikdo vstoupit, žádný český orgán nebude moci provést kontrolu, co Američané do ČR přiváží, co odváží, co je za náklad v letadle nebo na nákladním autě. Ministerstvo obrany pod vedením a velením Jany Černochové tak připravilo smlouvu, která je velkorysým zvacím dopisem pro americkou armádu, která si rozmístí na území ČR své zbraňové a logistické systémy, což samozřejmě neunikne ruskému generálnímu štábu. Ten totiž česká letiště, logistická centra a kasárny uvedené ve smlouvě přehodnotí a překvalifikuje z důležitých bodů zájmů na tzv. kritické cíle strategického zájmu.Z těchto letišť budou potenciálně vzlétat americké bombardéry, ale i rakety s plochou dráhou letu proti cílům v Kaliningradské oblasti a v celém Rusku. Není divu, že v oblasti letiště Mošnov už několik let probíhaly mohutné renovace okolní infrastruktury, protože už dlouho dopředu se počítalo, že Mošnov se stane ústředním logistickým uzlem pro americkou armádu. Jakmile smlouvu DCA podepsalo s Američany Slovensko, Fialova vláda nemohla zůstat pozadu. A proč dochází ke schválení smlouvy o rozmístění amerických vojsk v ČR právě teď?

zdroj-AE News.https://aeronet.news/.../dca_-_navrh_schvaleny_vladou.pdf

P. S. 2

Ivan Šrámek

1 hod ·

Pavel Šik
Svetrová jede na Taiwan, Síkela do Vietnamu a Malajsie, Kupka do Singapuru a Jižní Koreje, Fiala .. no vždyť víte, a teď ministr vnitra a místopředseda vlády obletí Afriku, aby se zastavil ve Rwandě? Šetříme?Rakušan tam dle oficiálního statementu jel budovat renomé České republiky a posilovat pozici EU v tomto regionu. Zase jsem se díval do místních novin, jak se ministrovi daří budovat to renomé.Tak pojďme do Senegalu. Mají tam Kinderstube, čas si vzali všichni i prezident. Bohužel to novináře nějak nezajímalo. V hlavních novinách Le Soleil je jediná zmínka o ČR z 18.4. a to o státním úředníkovi Abdoulaye Dieye, který má na starosti vizi prezidenta Mackyho Salla, udělat ze Senegalu hlavní letecký přístav Afriky. Ta zmínka je o české firmě, která se podílela na rekonstrukci letiště Saint-Louis a její majitel se shodou okolností jmenuje jako ten ministr za TOP09 z Nečasovy vlády, co nakonec rezignoval .Jako chápu, že se musí spolupráce prohlubovat, ale senegalský ministr letecké dopravy Doudou KA byl v lednu tohoto roku za Kupkou v Čechách. Tak teď tam pojede ministr vnitra? Protože ten ještě nikde nebyl a nezažil párty ve vládním speciálu? Protože Kupka se právě vrátil z Koreje a bylo by blbý zase někam jezdit? Na tom celým renomé ČR je nejlepší, že tenhle projekt spolupráce vznikl na základě dohody Senegalu s Českou republikou o financování obnovy regionálních letišť Saint-Louis a Ourossogui-Matam ve výši 56,8 milionu eur, podepsané v roce 2019. A to asi Rakušan nemůže přiznat, že Babišova vláda navázala spolupráci
Další noviny Sud Quotidien, Le Quotidien, Impact, ACtusen atd.. nic, moc renomé a pozice se tam nevybudovalo. Asi tam nikdo nečte.Pojďme do Ghany. Na letišti čekal Vítka náměstek, hm... Ministryně dle fotek ani později neměla čas. Největší noviny Daily Graphic mají poslední zmínku o Česku z roku 2017 a 2018. Musím uznat, že Babišova vláda tam tehdy fakt řádila, skoro všude dohodla smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Další největší noviny Ghanaian Times nic. Třetí Chronicle nic. Jen v ghanském DailyGuide najdeme zmínku o další delegaci z ČR, která tam byla v únoru. V dubnu 2019 totiž jedna česká společnost podepsala s místním Ministerstvem silnic a dálnic smluvní dohodu na 50 mostů, které jsou první tranší z 200 mostů, jež mají být realizovány. Československá obchodní banka, a.s. to na základě dohody s Ministerstvem financí ČR financovala. A teď se mosty dokončují. Sklízíme ovoce předchozí vlády? Ne budujeme renomé EU! A v Ghaně taky nikdo nečte.Doufal jsem, že alespoň v té nejmenší zemičce, kam Rakušan za státní prachy jel, najdu zmínku, že přijel. Je opravdu záslužné, že tam navázal na úspěchy a také podepsal dohodu o dvojím zdanění. Největší noviny ve Rwandě The New Times nic. The Rwandan nic. Rwanda Today nic. Asi to bylo taky jen v televizi a rozhlasu, říká se přece v Evropě, že Afričani neumí číst.. (nadsázka)Nakonec jsem jednu zprávu přece jen našel na rwandské KTpress, že přijedou vládní představitelé Malty a České republiky, kteří budou jednat o zejména o konfliktu v Súdánu. Připomínám, že máme dobrý kvéry..Afrika je naše!