Den radosti korunovaný zhmotněním mého přání :-)Splnil mi ho Shindy

21.08.2019

Ctěte svou cestu. Byla to vaše volba, vaše rozhodnutí a respektujete-li půdu, po níž šlapete, i tato půda bude respektovat vaše nohy. Dělejte vždy to nejlepší pro udržení a směr a cesta udělá totéž pro vás. PAULO COELHO

21.8. Pomalý start. Lidi z dopoledna přeobjednaní. Volno. Sleduji na You Tube otitulkovaný Nástin dějin dle profesora Dr. Waltera Veitha. Chjo, musím pemýšlet. Utíká mi pozornost.

https://www.youtube.com/watch?v=DTjViP9R6YA&t=1654s&fbclid=IwAR3dUhvZ_1BZf3cZnoerk5jrXhFZobRfzf2JHohJgrh1v1MEdGFEKp7Bm5khttps://www.youtube.com/watch?v=DTjViP9R6YA&t=1654s&fbclid=IwAR3dUhvZ_1BZf3cZnoerk5jrXhFZobRfzf2JHohJgrh1v1MEdGFEKp7Bm5k

Rituály. Zvonek. Dredovaná hlava na obrazovce. Chce podpis...

- Pane, hledám klíče.

- Stejně mele a mele a není k zastavení.

Kdyby tu byl Péťa, uslyšela bych:

- Máš je mít na věšáčku.

Jo, mám, jenže včera jsem přijela, už tu byli mladí, odhodila jsem kabelku. Tam je mám. Vycházím. Otetovaný mladík s turbanem dredů mi podstrkuje papíry k podpisu, že svoluji k přípojce na hraně našeho pozemku.

- Moment, nestrkejte mi papíry, nejprve chci vidět projekt.

- Ale já jsem to dostal do ČEZu a mám to termínově limitováno.

- No, tak si to termínově zpracujte bez našeho podpisu. Nejprve bude projekt.

- Ale já jsme od ČEZu.

- Ale my si nerozumíme. Soused v budoucnosti Lukáš  už porušil stavební zákon. Dostal od nás varování, že takhle ne. My jsme se z nádherného bydlení ve fungl novém paneláku po patnácti letech odstěhovali, neb dole byla hospoda se zahrádkou a taxíky se tam proháněly do rána. Veselí lidé hulákali do noci. Investovali jsme pět milionů na tiché bydlení v tiché čtvrti.

- Tak mi napište písemné vyjádření.

- Neúkolujte mě.

Přistává tu Petroušek. Okamžitě je v obraze. Salámová metoda. Pomalé nasouvání přes drobná porušení stavebního zákona. Na pozemku nesmí bez svolení kopat, pokud tam nestojí dům. Mně řekli na stavebním úřadě.

- Pane, my nejsme povinni vám psát. Vyprojektujte si to, jasně jsme se s Lukášem dohodli, že nejprve přinese projekt. To, co předvedl, je veliké. My se musíme dohodnout.

- Ale ze zákona má nárok na elektrickou přípojku.

- Tak mu ji vyprojektujte, ale ne u našeho pozemku.

- Tak mi to napište.

- Pane, my vám nebudeme nic psát. Jsme se sousedy domluveni, že přinesou projekt. Ještě pak vhodnost posuzuje komise památkového ústavu. Ale to už není naše věc. Nebude tu hmota stínící našemu pozemku. Chceme vidět projekt.

- Ale já neprojektuji dům. Já...

- Pane, my jsme před deseti lety stavěli tento dům. Postupovali jsme dle zákona podle kroků. Začali jsme u sousedů.

Neunavuji ho naší dohodou, že si své letní místo dají dál od našeho plotu. Vyšli nám vstříc, vysázeli tújovou hradbu. A když oni pak potřebovali dvakrát naše svolení k nástavbě, přístavbě, dali jsme jim ho. Jsou od nás daleko. Zahalekáme pozdrav. Ani náhodou nás neruší koupání v bazénu za tújemi. Patří to ke koloritu léta. Žijeme v souhře. Nerušíme se nadměrným hlukem. Neobtěžujeme se.

- Tak mi napište vyjádření, že nesouhlasíte.

- Ale to není pravda. Nepodsouvejte nám něco, co nekonvenuje se skutečností.

Petr to ukončil rázně:

- Pane, vy byste nám to dal tady na náš sloupek, že jo? Tak si to vyprojektujte, ale dva metry od našeho pozemku. My jsme kdysi nesměli ani o půl metru právě k tomuhle plotu. Ti lidé už umřeli, respektovali jsme zákon a zúžili si plochu na druhé straně domu. Když chce vyhodit pětadvacet tisíc, tak mu to namalujte. Ale on by si tu mohl postavit Cirkus Sarrasani. My tu chceme mít klid.

Mladík se vztekle loučí. Jeho lýtka jsou modrá tetováním. Jeho dredy jsou jak koudel. Neodpustím si:

- Pane, chcete-li jednat s dámou, je absolutně nemyslitelné mít ruce v kapsách. Mohu si myslet, že tam hrajete kapesní biliár. Nekomentuji to ostatní.

- Ano, s tím souhlasím. Ale to ostatní je moje soukromá věc.

V duchu:

Klidně si uvaž na hlavě drdol, píchni si peersing do nosu jak tažný býk u pouštní studny a zmiz.

Docela Brutal Assault. Hm. Ti kempovníci tady u nás v ulici shodou okolností neměli nikdy dredy. A že tu bylo národností! Tetování asi ano, neviděla jsem. Je to jejich rozhodnutí. Kirgizka Lika měla překrásné dredy. Bože, musím to uznat. Jen až budou potřebovat nějaké vyšetření v jakémsi robotickém inteligentním stroji, způsobí jim to dle vědeckého článku, obrovské popáleniny. Ale to už jsem zas jinde. Těžké kovy v těle svobodná volba. Znaky na kůži - svobodná volba. Podpis temným silám. Nechává mě to klidnou. Jen se dívám jinýma očima a chytám signály. Rozklíčovávám a dává mi to smysl. Hoch byl docela hodně agresivní. Útočil. Myslil si, že stařenu strčí do kapsy. Zatím si tam vsunul jen své ruce. Srolovaný papír v podpaždí.

Tak copak nám dnes ukáže meinstream? Určitě bude okupace. Změna významů slov. Ještě nedávno jsem to nevnímala. Ten den mám vcelku dobře zapsaný v mysli. Dvanáctiletá holka. Nebyla jsem vůbec zděšená. Na obloze létala letadla, hodně helikoptéry. Kamila Moučková v naší černobílé první TV Camélie s elegantním vzhlede, tvary, dokonce jsem ji jednou malovala při výtvarce - hlásila dramaticky jakési SPZ...

No, tak se ukažte! - Nakonec jsem dnes vůbec meinstream neměla čas poslouchat. Doufám, že bylo ticho po pěšině. Naivně. I když...

Do babyboxu v Hradci Králové někdo odložil novorozeného chlapce

Dnes 09:24

V královéhradeckém babyboxu kdosi v noci na středu odložil novorozeného chlapce. Hoch vážící 3290 gramů byl zabalen v bílé dece a podle všeho byl v pořádku,...

Mladíci v Praze praštili muže skateboardem do hlavy a oloupili. Zachytila je kamera

Dnes 09:20

Skateboardem do hlavy dostal na konci července muž na pražské Florenci. Podle kriminalistů na něj zaútočilo několik mladíků, kteří mu následně vzali mobil...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože mu země nechce prodat Grónsko :-)

Dnes 07:37

Americký prezident Donald Trump zrušil naplánovanou cestu do Dánska. Důvodem je fakt, že mu evropský stát odmítl prodat Grónsko.

Letišť má Česko až moc, většinou jsou ztrátová

Dnes 06:30

Letecký provoz nad Českou republikou po řadě rekordních let letos stagnuje. Zatímco Letišti Václava Havla v Praze-Ruzyni přesto přibývají cestující, do stále...

Což abychom je zrušili. Nemocnice zlikvidovány dávno. Fungl nová - kde, na Moravě? - to se dozajista zdaří. Kapry vymlátit. ...Další položka do antiseznamu. 

Péťa je tu.

- Co to tu bylo za vozemboucha? Volal jsem Lukášovi. Co to zas zkouší. Omlouval se. Říkal, že tam dal žádost. Prý to trvá rok a půl. Vůbec netušil, proč tu ten člověk zvonil. Oni už nedělají kapličky... 

Sbírám úrodu. začíná pršet. Divné světlo.  

Volám programové ředitelce na Theatrum Kuks. Je to dcera zakladatele festivalu. Chtěla bych dnes na zahájení... Je nesmírně milá, sympatická, ochotná, vstřícná. Takový je celý festival. Rodinný, bez nervozity, vtipný.

- Tak letos máme systém prodeje...

- Jé, stařena je v háprdepu.

- Aha, tak jinak. Pošlete mi SMS, kolik lístků chcete, vezměte s sebou kámošku. Můžete přijet i na sbor Jitro, ten je od 19. Jezdí po celém světě.

Hovořily jsme asi deset minut. Skvělá! Nalila do mě energii. Víc, než ji sama mám. A já mám stále. Přetékám. Volám mým známým, přátelům z dětství... Ano, pojedou se mnou rádi. Po půl sedmé jsou u nás.

Tak už jen SMS, tři lístky na 20.30 a snad stihneme i koncert Jitra. Prohlídka hrobky po koncertu...

Jedu řezník, banka... Z výpravy přivážím uzené žebírko. Jednou za rok se zprasíme. Jak říkají moji klienti. Houbová bez vůně masa, to nejde. Petroušek mi otevírá branku:

 -Ty máš nějak levé kolo měkké.

- Hm, jak to víš?

- To vidím.

- Peťuš, a tak mi ho nafoukneš? A umyješ mi auto?

- A natankuji ti, to už bys do Kuksu nedojela. Byl tu Lukáš. Chtěl se ti omluvit za toho ohlozka z ČEZu s rukama v kapsách.

- Jo, to je dobrý.

Petroušek odjel dát mi auto do pořádku. Stihla jsem bramboračku plnou hub, výbornou; a chleba. Taky se povedl. 

- Tak v té pneumatice jsi místo 2,2 měla 1,7.

- Jak je to možné?

- To tě muselo táhnout.

- To jsem vůbec nezaregistrovala.

Ještě pracovat. Telefony - skvělí lidé na druhém konci. Bezva den. Před půl sedmou - jé, rychle, oblékat. V půl sedmé ještě svačinku Petrouškovi na zítra. Stepuji u domu. Jsou tu. Jedeme. Vystupujeme. Jé, herec Bohadlo. Poznává mě. Syn zakladatele .-)

- Letos nejedu na školení. V neděli mi budou tvořit jedničku. Takže vás uvidím ještě dvakrát.

- Jo, vzpomínám. Loni jsem vás zval, ale musela jste odjet.

Milý, nesmírně pokorný. Sympatický.

Na nádvoří mají letos nové info. Vědí o nás.

- Za pět minut vám začíná v kapli koncert. Tak se stavte až po něm.

- Můžeme proběhnout zámkem?

- Okolo.

Obíháme. Na schodech kaple už stojí lidé. Tři lístky asi už ne. Jenže rodinný festival a a ochotný mladý muž - jasně. Tři lístky jsou k mání.

- Ještě chvíli strpení, chystáme pro vás židle.

Nakonec jsme se všichni vešli do lavic. Dívčí soubor Jitro nastupuje originálně. Dívky přesně vědí na přeskáčku, kam která. Rozkutálely se po kapli. Vzduch vibruje. Já vibruji. Něco neskutečně nádherného. Husí kůže. Asi u třetí skladby vytahuji mobil. Nasdílím lidem na FB. Koncert končí. Potlesk vrací mladé dámy na přídavek. Kaple už se setměla. Vcházíme schodištěm hluboko hluboko dolů do hrobky. Pan profesor Bohadlo, zakladatel festivalu, nahoře u schodů svítí mobilem  na cestu, nabádá k mlčenlivosti. Točité nekonečné schodiště je osvětleno kahánky ve skleničkách. U rakví  drží stráž členové řádu sv. Huberta. Zážitek. Atmosféra...

Telefonuji paní ředitelce, nejen dcera, ale i sestra mladého herce Bohadla, jestli stihneme koupit lístky, doběhnout do šapitó divadla Drak. Paní ředitelka volá zpátky. Představení na nás počká. Nakonec se hlásíme u vchodu do stanu, neb expirace možnosti vytištění vstupenky vyprchala. Platíme. Vcházíme do improvizovaného divadelního stánku. Ředitelka festivalu krátký vtipný proslov s děkováním sponzorům; představuje hosty - hejtman KHK, starosta Lysé nad Labem - Šporkova města, starosta Kuksu, prof. Bohadlo... Přátelská atmosféra. Jako vždy - představení nádherné; zahajuje tradičně pražský soubor Geisslers Hofcomoedianten - hra k 350. výročí úmrtí Petra Brandla. Národní galerie ani výstavu neuspořádala. Vtipná pocta velikánovi baroka... Originální kulisy - vždy. Zakouřená scéna - jako v šedi minulých století... Opět přirozená nahota... Zrežírováno dokonale.

Po představení se rozhodujeme, jestli ještě na půdu na představení RAW. Lubošek mi ukazuje Jupiter. Poprvé v životě vidím tuhle planetu. Znám Velký vůz, Orion... Ukazuje mi Malý vůz. Ale hlavně souhvězdí, která znám z aplikace v telefonu, ale nikdy jsem je na obloze nenašla; 

- A támhle, vidíš, nad těmi hvězdami mlhovina naší sesterské galaxie Andromedy.

Maruško, jak to Lubošek ví?

- On se o hvězdy zajímá...

- A Jupiter je vždy na jihu?

- Ne, mění se to.

Jedeme. Uzoučkou uličkou sjíždíme na státní od Krkonoš. Okno zadýchané. Zastavuji, dívám se, co vlastně ofukuji. Svítící čárečka ukazuje, že nám foukám na nohy. Detailní čištění před týdnem! Hýbali všemi součástmi... Konečně. Vidím.

U domu se loučíme. Děkují. Také já - za společnost. Petroušek už spí. Prošla jeho hodina. Nakrmit Micicindu, polaskat se s ní. Sedám ke psaní. Tahám fotky ze skoro vybitého mobilu. Co to tu mám? Messinger. Zpráva z neděle.

- Dobrý večer, paní Hrobská. Rozhodl jsem se Vám napsat na základě Vaší milé reakce, kterou jste zanechala na našem Brutalovém facebooku. Děkuji za Váš milý a vstřícný přístup. Pokud byste se chtěla někdy podívat i přímo na festival, tak mi dejte vědět. Rád Vás provedu i zákulisím josefovské pevnosti, která se nám již stala domovem. Přeji hezký zbytek večera, Martin XY

Lezou mi oči z hlavy. To je můj sen. TO SI PŘEJI! Jako - to se mi splnilo? Odepisuji:

- Je, to je velmi milé. Vidíte, jak jsem nemotorná, stále mi tu něco bzuká, vždy hledám, odkud to je. Koukala jsem na Gutalax; stále si říkám, že bych se tam sama bála. Docela jsem si oddechla, když mi vnuk řekl: Babí, pozdě, tři dny vyprodáno. Tak ráda bych se chtěla podívat do odpočinkových krásných prostor. Vím, že sem jezdí lidé na brigády. Tak moc děkuji za Vaši nabídku. To jako myslíte v době Brutalu? To by byl sen.

- Bát se nemusíte, není čeho Ano, myslel jsem přímo během festivalu, ale pokud byste se chtěla třeba i jen podívat na některou z brigád, tak to taky není problém. I když se obávám, že další termíny budou až na jaře 2020.

- Píšu blog, píšu o všem možném. většinou o mamince. Je jí 93 a má Alzheimera. Ale v době Brutalu hodně o Brutalu Např. tady

https://www.poctenickozesrdce.eu/l/hlavne-byt-svetovy-ovladat-vsechny-reci-sveta-se-mi-nedari/

Nebo tady, potkala jsem v aleji indiány :--) Jsem okouzlena lidmi, hudbu jen některou. Vnuk mi jmenoval styly a skupiny? A cos mi to teď jmenoval? - Babi, teď styly. Nevím, na co bys tam asi šla. - Chtěla bych vidět vnitřek a vyběhla bych na nějakou hudbu, kterou slyším a líbí se mi. Třeba gotický zpěv... Na hardkor bych teda nešla. Prý v Trutnově se konal festival - takový ten, že se pomažou - jízda na TOIkách... Ale mnoho hudby se mi líbí. No, jsem už zkrátka stará. Tu kytáru jsem koupil kvůli tobě, Dám dělovou ránu, Hej, pane zajíci :-)

- Pardon, doteď jsem louskal ten blog, skvěle jsem se pobavil.

Píšu, jak počítám měsíce do příjezdu. Už jen jedenáct jich zbývá... 

- Někteří z nás i dříve, ale všichni za 11 měsíců Děkuji za Vaše milá slova a s tím pozváním na festival jsem to myslel vážně

- Huraaa, hned se pochlubím. Nechám tam jen jméno Martin, smím-li?

- Můžete, i když pro mnohé budu známější pod přezdívkou Shindy

- Ježkovy voči, to já Vás znám, četla jsem komenty. Je, no to je bomba!

- No vidíte, jak je ten metalový svět malý

Chvíli konverzujeme. Ale je už po půlnoci. Vesmírný pán mi udělal radost. Zase jsem se přesvědčila, že zhmotňovat jde. Přeji Shindymu dobrou noc!

Hlavou mi jde: Tak díky, Shindy. Netušila jsem, že i já s Vámi jednou vstoupím v kontakt.

Ještě projíždím Brutal Assault. Jo, loni se tam lidi nechali stříhat na paruky pro onkologicky nemocné. Letos sponzorovali jinak:

Brutal Assault

12. srpna v 18:34 ·

REFUNDACE

Věříme, že jste si letošní Brutal Assault užili naplno a doufáme, že festival vám zpříjemnil i náš cashless systém. Pokud máte na čipu nevyčerpaný kredit ve výši 100 Kč a více, můžete za poplatek 50 Kč refundovat, jak jste zvyklí a nechat si zůstatek poslat na účet.

Tento rok vám přinášíme dvě nové možnosti refundace:
- nechat si na e-mail zaslat voucher na nákup zboží nebo vstupenek z našeho e-shopu (včetně hodnoty poplatku)
- zbylý kredit použít na dobrou věc a věnovat ho (opět včetně refundačního poplatku) jedné ze tří charitativních organizací:
> Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek a podpořit péči o nemocné děti
> ochráncům památek Josefov a podpořit tým lidí starajících se o josefovskou pevnost
> nadaci SeaShepherd, která se mimo jiné snaží o důslednější regulaci rybolovu

O nevyčerpané prostředky můžete požádat do 15. 9. 2019. Po ověření vámi vyplněného refundačního formuláře vám budou peníze vráceny do 10 pracovních dní od ukončení příjmu žádostí o refundaci.

https://brutalassault-pcs-wwws.intellitix.com/refund
---
Nadační fond dětské onkologie KRTEK již od roku 1999 podporuje práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Jeho hlavní prioritou je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. Zajišťuje dovybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, přispívá na výzkum, vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu. Průběžně také vytváří projekty zaměřené na cílenou pomoc jednotlivým hospitalizovaným dětem, i dětem, které již aktivní léčbu ukončily a vyrovnávají se s jejími následky. Více na https://www.krtek-nf.cz/

Spolek Ochránci památek pevnosti Josefov - Ravelin No. XIV se již od roku 1989 věnuje obnově pevnosti. Pevnost Josefov, zvláště pak samotný systém opevnění, je historický artefakt odkazující ke způsobu boje a obrany na konci 18. století. Dnes prakticky už nemá jiné využití než kulturně-historické, dokumentační a vzdělávací. Obranné prvky přestaly být po zrušení pevnosti v roce 1888 udržovány, řada z nich byla zbourána, některé jsou v havarijním stavu. Spolek má celý areál pronajat od města Jaroměř a veškeré práce v rozsahu tisíců hodin jsou prováděny dobrovolnicky dle dobových plánů. Své zkušenosti a znalosti Ochránci předávají dál a pomáhají tak šetrné obnově dalších památek, např. zdí na Vyšehradě. Více na https://www.josefov.com/

Společnost pro ochranu přírody Sea Shepherd Conservation Society (SSCS, zkráceně Sea Shepherd) je od roku 1977 nevládní nezisková organizace zabývající se ochranou moří a oceánů. Aby ochránila mořský život, používá metodu rázných přímých akcí. V současnosti je jejich prioritou SSCS obrana kytovců, tuleňů a žraloků. Společnost bývalý člen Greenpeace Paul Watson. Více na https://seashepherd.org

Brutale, děkujeme!

A hele - loučení:
Brutal Assault

12. srpna v 14:20 ·

Žádnými slovy nelze popsat, jak moc si ceníme Vaší podpory. Děkujeme za další skvělý, nezapomenutelný a vyprodaný ročník Brutal Assaultu. Vy jste Brutal a bez vás by se nic z toho nemohlo uskutečnit!
Nasbírejte síly, užijte si následných 12 měsíců a 5.-8. srpna 2020 zas na viděnou!
Ještě jednou děkujeme!

A já taky. Děkuji!! Děkuji světu. Děkuji za krásný den. Až na ten ranní Brutal Assault celý den v dobrých energiích, s ušlechtilými lidmi, ne v dobrých, v nádherných energiích!!!

Dobroru noc!