Nenechejte se zmást datem. 16.10. 2018 je den založení blogu                                                                    :-) 


Píšu denní shrnutí, sloupky, deník, někdy fejetony na FB. Už víc jak rok mi lidi navrhují: Založte si blog. Neumím... Na kraji října 2018 mě na jeden den zablokovali. Nespravedlivě. Poslední kapka. Začala jsem hledat, snažit se a výsledek je tu. Budu ho vylepšovat, zkrášlovat, piplat, aby tady bylo útulno. 

6.8.2018 na terase DD. Už skoro rok zlomená stehenní kost brání v pohybu.
6.8.2018 na terase DD. Už skoro rok zlomená stehenní kost brání v pohybu.

Maminka bydlela ve svém domečku s kočkou. Hospodařila na svém. Sázela kytky, jahody, stromy. Pečovala o sádek, předzahrádku. Její domeček byl útulný. Hezky zařízený. Čisťounký. Jezdila autem. Do poslední chvíle. Začala ztrácet paměť. Jednou od nás odjížděla. Seděla v autě. Šla jsem se podívat, proč neodjíždí: 

- Víš, já chci jet k jedné známé a nemohu si vzpomenout, kde bydlí. 

Ještě jsem nebyla vystrašená... Až později. Nevěřila jsem. V DD je už asi sedmý - osmý rok. Skvělá bezkonkurenční péče. Jen ředitel je nějak divný. Chlubí se, že pracoval osm, respektive dvanáct let na kraji. Myslí si, že skvělá neracionální kuchyně je super, že praní v agresivních pracích prášcích je odpovídající hyg. normě. Schvaluje, že pan farář evangelické církve smí hřímat: Jsme bohatá země a MUSÍME do rodiny přijmout uprchlíky... Jsem v rozpacích... 


Fotka je z horkého léta 2018 u maminky. Celé prázdniny, vlastně celou dobu jejího pobytu mimo domov téměř denně pečlivě dbám o její rozvíjení, rozptylování, zlepšování zhoršující se nálady :-) Není se co divit. Milovala práci na zahradě. Svobodu, volnost. Přes den nikdy neuléhala. Nebylo přeci hotovo. Starala se o svou tříbarevnou kočku. Byla to Kočka. Já ji nazvala Micicinda. Pak jsem stejně pojmenovala naši kočičí hraběnu. 

V srpnu 2017 od nás naposledy odjela. Žhavý den. Ležela pod stromem na lehátku. Manžel ji odvezl. Zapomněla tu košilku. Netušila jsem, že se na lehátku prospala u nás naposledy. Maminka upadla. Zlomila si nohu. Od té doby se špatně hýbe. Upoutána na vozík. Všechna čest paní RHB sestře... A péči pečovatelek... Léky atrofují svaly. Lidé padají na vozíky, do lehátek... Místo aby přestali s krmením bílou moukou, ládujou je dle chuti klientů. Vždyť proč by měli měnit zavedenou a dobrou kuchyni... 


Maminčina pozemská pouť skončila. Náhle. Nečekaně. 

O mamince a jejím životě jsem za deset let téměř dennodenního dojíždění zjistila tolik informací, co za celý život ne. Chodily jsme spolu po stopách jejího dětství. Mlýn Skořípku, školu v Habřině, neznášovský hřbitov, místo jejího dětství... Někdy v dubnu 2021 mi řekla: Prosím tě, jak si to všechno pamatuješ? Ty to znáš líp než já. - Ano, na tuhle pohádku nikdy nezapomenu, mami! Děkuji za veškerou Tvou péči, pomoc, za obětavost, za ochranu, za vzdělání, život... Mami, chybíš mi!

16.5.2021

Paní Hrobská, měla jste za půl hodinky skypovat s maminkou. Ale já ji musím poslat do FN. Ona nám sklouzla z vozíku. To se stane. - Ať vás ani nenapadne ji po návratu zavřít na samotku!!! Víte, jak jste to před čtyřmi roky zvrtali, když si zlomila nohu. Žádná narkóza!!! 

21.5.2021

Ve čtvrtek 20.5. nás zavolali do FN k rozloučení. Maminka 21.5.2021 ve 4.10 hod. nad ránem vydechla po krvácení do mozku naposledy. 

Měla zdravé srdce, ledviny, v 94 letech jsme luštily křížovky. S odchodem i v tak vysokém věku jsme nepočítali. Ředitel DD neprojevil jakoukoli účast. 

Pečovatelka byla v nepravý čas na nepravém místě. 

Odskákala mamčinu smrt infarktem. 

Dopadlo to dobře. 

V tropickém červencovém dni jsem se vypravila k soudu, abych ji obhájila. Obviněn měl být systém, tedy ředitel organizace, který nezajistil včas opravu sprchy, kterou pečovatelka nahlásila týden předem.

Nejnovější články na našem satirickém dezinformačním dezolátním blogu

Co je nového ve fantaskních příbězích?

 

Dnes jdu na další cestu za svým porodopisem. Ten už nikdy neuvidím. Chápe někdo, proč bylo na skartaci tak málo času? Kolik říkali? Čtyři nebo deset let? Zákon z roku 2006 konkretizuje porodopisy skartovat po 40 letech. No, aspoň.

Den krásný, rozchechtaný. Ačkoli začal divně. Zas telefon. Zas brzy. Bytost, která mě před týdnem žádala o pomoc, volá. Spikl se proti ní svět. Zažila nejtěžší prožitek, co může matka zažít. Nechápe, že korporace, fy s mezinárodním číslem D-U-N-S, jí nepomohou. Znovu opakuje, že jí dvacet právníků odřeklo. Ano, rozumíte dobře. Právníci jsou v...

Bude osm. V domě vyzvání telefon jak divý. Jdu ho vzít. Nestihla. Asi zvonil dobrou chvíli, než mě probral. Hlásí se sekretářka Oblastní nemocnice ze včera. Nemá pro mě dobrou zprávu. Na Územní pracovišti ble ble ble už moje hlášení z porodního sálu neexistuje. Chápete? Mám to brát jako rafinovanost socialistického systému? Oni záznamy z porodního...

Zas bude půlnoc. Připravila jsem si na zítra rozkvas. Chlebíček už je skoro sněden. Zítra upeču jiný. Dnes jdu spát. Nebudu ponocovat. Jsem nějak unavená. Přitom vcelku asi ani nic těžkého nedělám. Víte, čeho jsem si všimla? Asii před čtrnácti dny tu hryzali komáři. No, to není nic význačného. Ti tu žerou, co jsem na světě. V posledních letech...

Neděle. Slunečná. Ráda jdu do dne. U dveří sedí Žofinka. Celý den na mě pomňukuje. Nevím, co mi říká. Jestli jí bolí zoubky nebo hlava, nebo jestli na mě jen něco po kočičácku pokřikuje.

Den v harmonii

15.09.2023

Vánoce se blíží. Ještě dvakrát vyčistím okna, je tu advent.

Duchovní den

14.09.2023

Ráno. Vstávám na budík. Roztahuji závěsy. Koukám na bazén. Přišel už podzim? Vypadá to tak. Během dne bych asi ještě uměla skočit do studené vody. Ale nezkouším to. Na desátou pán. Jedeme na stejné vlně. Ostatně jako se všemi klienty. Chlubím se, jak jsem se ještě včera máchala v ledové vodě 24°C. Možná 25°C. On má bílou nádrž. Uřízl jí...

Středa? A já v poledne u bazénu ve stínu švestky neslyšela tu ránu. Jak se zlomil týden. Ale že to metou, co? Nabrali turborychlost. Čtu si SMS, že přijede kurýr. Volám mu. Pro co? Jo, už vím. Něco vracím Herbalife. Je tu. Veze mi tři balíky. Jeden bere ode mě.

Asi dnes už poslední den léto. Jak jsem se otužila! Sama sobě se divím. Hupsnu do ledové vody. Žádné cavyky. 24°C! Brrr.

Nějak si ta rána natahuji. Beru si počítač do postele. Na několikrát si pouštím detektivku. Rafinovaná. Ale klidně ať si to ČT zablokuje. Detektivky nemám ráda. Probouzím se. Ježiši, v deset paní. To byly fofry do koupelny. Pomaloučku se vracím do reality. Když včera byla sobota, musí být dnes bezpodmínečně neděle.